استپ وزنی در رژیم کتوژنیک

متخصص تغذیه دیابت بارداری
متخصص تغذیه دیابت بارداری
2020/11/05
مراحل خروج از رژیم کتوژنیک
مراحل خروج از رژیم کتوژنیک
2020/11/05
استپ وزنی در رژیم کتوژنیک

استپ وزنی در رژیم کتوژنیک

اگر به دنبال دریافتن اطلاعات کافی در رابطه دلایل استپ وزنی در رژیم کتوژنیک هستید، در این مقاله با ما همراه باشید تا کلیه اطلاعات مربوط به استپ وزنی در رژیم کتوژنیک را با شما درمیان بگذاریم.

امروزه بسیاری از افراد به سمت استفاده از رژیم های غذایی مختلف میروند. استفاده از رژیم های غذایی از جمله اصولی ترین و کم عارضه ترین راه های درمان چاقی مفرط و کاهش اضافه وزن است. این موضوع برای بسیاری از افراد اهمیت ویژه ای دارد چرا که کاهش وزن و برطرف کردن اضافه وزن در افراد میتواند تاثیر زیادی در سلامتی آن ها داشته باشد.

به همین منظور هم بسیاری از افراد از رژیم های مختلف اعم از رژیم کتوژنیک، رژیم غذایی وگان و …. برای کاهش وزن و یا تغییر سبک زندگی و عادت های غذایی خود استفاده میکنند. این رژیم ها اگر به شکلی اصولی رعایت شود و در طول دوره کاهش وزن، کلیه موارد مربوط به آن ها بصورت کامل رعایت شده باشد، قطعا نتیجه بهتری برای شما خواهد داشت.

استپ وزنی در رژیم کتوژنیک

استپ وزنی در رژیم کتوژنیک

روند کاهش وزن در افراد مختلف میتواند متفاوت باشد

روند کاهش وزن در افراد مختلف میتواند متفاوت باشد و این موضوع به سبک زندگی آن ها، به نوع انتظاراتی که از کاهش وزن خود دارند و همچنین به میزان وزن و شاخص توده بدن آن ها بستگی دارد. بطور کلی اگر بخواهیم به کاهش وزن برسیم باید تعدادی از شاخص ها و پارامترهای مختلف را اندازه گیری کرده و بعد اقدام به تعیین یک رژیم غذایی اصولی کنیم.

به همین منظور هم توصیه شده است که حتما از یک متخصص در زمینه علوم تغذیه برای دریافت رژیم غذایی و آغاز فرآیند کاهش وزن خود کمک بگیرید چرا که با حضور متخصص، شانس شما برای داشتن یک تجربه موفق در کاهش وزن بیشتر خواهد شد.

در ادامه با ما همراه باشید تا ضمن بررسی کامل رژیم های غذایی و همچنین رژیم غذایی کتوژِنیک بپردازیم و به شما بگوییم که:

در ادامه به مطالب زیر خواهیم پرداخت:

_چرا رسیدن به تناسب اندام برای همه مهم است؟

_چاقی و معایب آن

_ مشکلات چاقی و بیماری های زمینه ای

+انواع رژیم های غذایی

+بهترین رژیم غذایی

+ رژیم غذایی کتوژنیک

_سرعت کاهش وزن در رژیم کتوژنیک

_در رژیم کتوژنیک به چه نکاتی توجه کنیم؟

_پایداری در رژیم کتوژنیک

+ استپ وزنی چیست؟

_ آیا استپ وزنی در رژیم کتوژنیک نیز وجود دارد؟

_ راه های برطرف کردن استپ وزنی در رژیم کتوژنیک

+_مشاور تغذیه کتوژنیک

+ مشاور تغذیه کتوژنیک چه میکند

_برای دریافت مشاوره تغذیه کتوژنیک به کجا مراجعه کنیم؟

_بهترین مشاور تغذیه کتوژنیک

_هزینه های مشاوره تغذیه برای کتوژنیک

_باید ها و نباید های دریافت رژیم های غذایی

 

چرا رسیدن به تناسب اندام برای همه مهم است؟

رسیدن به تناسب اندام برای بسیاری از افرد یک رویای بسیار مهم است. زمانی که شخصی به تناسب اندام خود فکر میکند، احتمالا این موضوع را نیز میداند که برای رسیدن به ااندام خوب باید تلاش و زحمت زیادی را تحمل کند اما قطعا به نتیجه خواهد رسید.

مسئله مهمی که باعث میشود بسیاری از افرادی که به تناسب اندام اهمیت میدهند، به اندام ایده آل خود برسند، این است که آن ها انگیزه و اراده کافی برای شروع روند کاهش وزن و رسیدن به اندام ایده آل خود را آغاز کرده اند درحالی که بسیاری از افراد این موضوع را نادیده گرفته و به تناسب اندام مدنظر خود نمیرسند.

تناسب اندام برای بسیاری اهمیت دارد

تناسب اندام برای بسیاری اهمیت دارد چرا که رسیدن به اندام ایده آل میتواند تاثیر زیادی در اعتماد بنفس آن ها، ظاهر آن ها و سلامتی جسمانی افراد داشته باشد. چاقی در نقطه مقابل مشکلات بسیاری برای افراد ایجاد میکند که به دلیل همین مشکلات باید از چاقی و معایبی که ممکن است برای افراد در پی داشته باشد دوری کرد.

این فرض وجود دارد که به دلیل معایب زیادی که چاقی برای فرد دارد بخصوص معایبی که برای سلامت جسمی فرد و بیماری های زمینه ای دارد، افراد به تناسب اندام و کاهش وزن و رسیدن به وزن و اندام ایده آل خود اهمیت میدهند.

همچنین این مسئله هم اهمیت دارد که رسیدن به اندام ایده آل برای همه یک رویاست اما بسیاری همانطور که گفته شد انگیزه کافی برای این رویای خود دارند و به همین دلیل هم به تناسب اندام اهمیت میدهند، ورزش میکنند و رژیم های غذایی مختلف را تا زمان رسیدن به اندام ایده آل خود رعایت میکنند. از طرفی هم داشتن یک رژیم غذایی سالم درکنار تمرینات ورزشی میتواند منجر به تغییر سبک زندگی شما به سمت یک زندگی سالم شود که این مسئله هم اهمیت بسیاری دارد.

تناسب اندام برای بسیاری اهمیت دارد

تناسب اندام برای بسیاری اهمیت دارد

چاقی و معایب آن

همانطور که گفتیم افراد به دلیل اینکه چاقی مشکلات بسیاری برای آن ها ایجاد میکند، به دنبال اره حلی برای خلاصی از چاقی و اضافه وزن مفرط هستند. برای رهایی از چاقی هم قطعا یک راه حل وجود دارد و آن ها کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام است. اندام شما، به عنوان یک عامل مهم در ظاهر شما،‌ نقش بسیاری در سلامت بدن شما درمقابل بیماری های زمینه ای و ژنتیکی هم دارد.

درحقیقت شما با داشتن یک اندام زیبا و تغذیه سالم، از اعتماد بنفس به مراتب بیشتر و بالاتری برخوردار خواهید بود و این موضوع خود یکی از حداقلی ترین نتایج توجه به سلامت بدن است. به همین دلیل هم افرادی که توجه بیشتری به تناسب اندام و زیبایی خود میکنند، به عنوان یک فرد با انظباط و دقیق و مرتب، دیده می‌شوند.

همه ما از اولین معایب بی شمار چاقی، یعنی عدم اعتماد بنفس و ناراضی بودن فرد از خود و اندام خود با خبریم. اضافه وزن و چاقی در اصل یک معضل بزرگی برای بالا بودن روحیه فرد است و این موضوع میتواند تمام دیدگاه هایی که شخص نسبت به خودش دارد را تنها با یک نگاه به اندام خود به طور کلی تخریب کند.

پیشنهاد می کنیم از پست خارج شدن از رژیم کتوژنیک دیدن کنید.

اضافه وزن مفرط در حدی که ناهماهنگی میان شاخص توده بدنی فرد ایجاد میشود

چاقی بیشتر به اضافه وزن مفرط در حدی که ناهماهنگی میان شاخص توده بدنی فرد ایجاد میشود اطلاق میشود. البته چاقی معایب زیادی دارد از جمله اینکه هم در ظاهر شما و هم در سلامت شما در مقابل بیماریه ای زمینه ای موثر است.

این مسئله پیشتر به آن اشاره شد که چاقی حتی در روحیه و اعتماد بنفس شما نیز اثرگذار است. به همین منظور هم چاقی در اصل سه عیب کلی دارد که شامل تاثیر آن در ظاهر، در روحیه و درسلامت جسمی افراد است.

از این موارد گفته شده نمیتوان گفت که کدام عیب از همه بدتر است چرا که هرکدام از این معایب میتواند در شرایطی که حاد شود مشکلات بیشماری برای شما ایجاد شود. اما در اصل اثرات چاقی در بیماری های زمینه ای بیشتر مدنظر است چرا که تاثیر ان در کوتاه مدت برای فرد مشکلات حاد تری ایجاد میکند.

اضافه وزن مفرط در حدی که ناهماهنگی میان شاخص توده بدنی فرد ایجاد میشود

اضافه وزن مفرط در حدی که ناهماهنگی میان شاخص توده بدنی فرد ایجاد میشود

مشکلات چاقی و بیماری های زمینه ای

چاقی مشکلات بسیاری در بیماری های زمینه ای ایجاد میکند. البته ما پیشتر گفتیم که چاقی تاثیر خود را در بخش های بسیار زیادی از زندگی فرد میگذارد اما اثرات چاقی در بیماری های زمینه ای مسئله است که نمیتوان آن را نادیده گرفت.

افرادی که درگیر بیماری های زمینه ای هستند و یا بدن آن ها به لحاظ سیستم ایمنی، عملکرد بسیار ضعیفی در مقابل ویروس ها و بیماری های مختلف دارد، از عمده ترین افرادی هستند که معضل چاقی برای آن ها مشکل ساز میشود. اضافه وزن برای سلامتی افراد بسیار خطر آفرین است و این ضرر برای کسانی که بیماری های زمینه ای دارند هم چندین برابر بیشتر است.

برای مثال، بیمارانی که چربی خون و کلسترول بالایی دارند لازم است که از غذاهای پرچرب خودداری کرده یا رژیم های غذایی مخصوص به خود را استفاده کنند. به همین دلیل هم میتوان گفت که استفاده از تغذیه مناسب در پیشگیری از بیماری های زمینه ای مهم است چرا که عملا در کنترل بیماری های زمینه ای تغذیه نقش اساسی دارد.

توصیه به تغییر سبک زندگی

از طرفی هم معمولا پزشکان متخصص قلب و یا دیگر متخصصینی که در زمینه بیماری های زمینه ای فعالیت دارند همواره مراجعه به متخصصین علوم تغذیه برای دریافت مشاوره در زمینه تغذیه اصولی و سالم را به عنوان یک موضوع مهم به بیماران خود بیان میکنند تا سبک زندگی آن ها و عادت های غذایی آن ها را تغییر بدهند.

شما میتوانید با تغذیه سالم به درمان بسیاری از بیماری ها کمک کنید و این مسئله عجیبی نیست. در گذشته عموم درمان هایی که برای بیماری های مختلف دیده میشد به وسیله خوراکی ها و یا داروهای گیاهی بود که میتوانستند با خواصی که در این دارو ها وجود دارد، بدن فرد را همواره سالم نگهدارند یا بیماری های مختلف را به کنترل خود دربیاورند.

در ادامه بیشتر در رابطه با رژیم های غذایی برای شما میگوییم تا بیشتر با این مسئله مهم آشنا شوید.

توصیه به تغییر سبک زندگی

توصیه به تغییر سبک زندگی

انواع رژیم های غذایی

رژیم های مختلفی برای رسیدن به تناسب اندام وجود دارد که هرکدام از آنها با استفاده از متد های خاص میتوانند فرد را به وزن متعادل و مناسب برساند. در این بخش از مقاله به معرفی چند رژیم پرطرفداربپردازیم.

رژیم های کم کربوهیدرات:

این رژیم ها تا مدتی ها طرفداران زیادی داشت و بسیار مورد استفاده قرار میگرفت اما امروزه با وجود رژیم هایی با متد های جدیدتر کمتر از این رژیم استفاده میشود.

اساس این رژیم بر این اصل استوار است که با استفاده محدود تر از کربوهیدرات در طول روز بدن را به سوزاندن چربی بیشتری وادار کنند و با استفاده از این روش وزن را تا حد قابل توجهی کاهش دهند.

رژیم پالئو:

در این رژیم غذایی استفاده از مواد غذایی خاصی منع میشود. از جمله ی این مواد غذایی،  قند های ساده و صنعتی فرآوری شده مانند: انواع آبمیوه ها، شکر، کیک ها و … است. همچنین لبنیات پرچرب و حبوبات نیز در این دسته قرار میگیرد.

این رژیم غذایی مصرف کامل مواد غذایی مورد نیاز و حیاتی بدن را در دستور خود قرار میدهد. لبنیات کم چرب، انواع سبزیجات، میوه ها و پروتئن های بدون چربی از این دسته مواد غذایی است که در این رژیم به مصرف آنها تاکید میشود.

رژیم های کتوژنتیک:

این نوع رژیم  با متد جدید خود امروزه بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. این رژیم تشابهاتی با رژیم کربوهیدرات نیز دارد. متد این رژیم بر این اصل استوار است که فرد با مصرف چربی بالا و کربوهیدرات کم وزن خود را تا حد زیادی کاهش دهد.

این رژیم غذایی با کاهش قابل توجه کربوهیدرات ها در وعده های غذایی و جایگزین کردن چربی به جای آن به فرد کمک میکند تا بصورت برنامه ریزی شده وزن خود را کاهش دهد. این روش باعث ایجاد یک وضعیت متابولیکی خاص در بدن میشود که به آن کتوز میگویند.

این شرایط بدن را برای سوزاندن چربی بیشتر آماده میکند. همچنین این رژیم چربی ها در بدن را بصورت کتون در می آورد. استفاده از این رژیم تا حد زیادی فرد را در ابتلا به انواع بیماری ها مانند: سرطان، قند خون بالا و… محافظت میکند.

رژیم های کتوژنتیک:

رژیم های کتوژنتیک:

بهترین رژیم غذایی

از میان رژیم غذایی که در بخش های دیگر مقاله به بررسی و معرفی آنها پرداختیم، همه ی آنها را نمیتوان مناسبل و صددرصدی دانست. بهترین رژیم برای هر فرد متناسب با شرایط و ویژگی های آن متفاوت خواهد بود. یک رژیم غذایی  خوب دارای ویژگی هایی است که آنرا مناسب و مطلوب میکند. در این قسمت از مقاله به بخشی از آنها اشاره میکنیم.

یکی از ویژگی های یک رژیم غذایی خوب این است که باید متناسب با شرایط بدنی و فیزیکی شخص باشد تا نتیجه مثبتی برای شخص در پی داشته باشد. این ویژگی بسیار مهم است وباید به آن توجه بکنیم.

یک رژیم غذایی خوب باید واقعیت را در نظر بگیرد و رویایی و ناباورانه تدوین نشده باشد. چراکه یک رژیم سخت و دور از انتظار نتایج خوبی نیز در پی نخواهد داشت.

از مهمترین ویژگی رژیم غذایی خوب کامل بودن آن است. یک رژیم غذایی خوب باید همه ی مواد غذایی مورد نیاز را برای بدن تامین کند. حذف مواد غذایی مورد نیاز و اساسی برای بدن در یک رژیم غذایی باعث ضربه  به بدن میشود و آسیب های جبران ناپذیری به بدن وارد میکند.

یک رژیم غذایی خوب باید بصورت تدریجی وزن شخص را کاهش دهد. کاهش وزن بصورت یکباره  وسریع میتواند به  سلامت فرد آسیب بزند. رژیم غذایی باید اصولی و بر اساس برنامه جلو برود تا بتواند تاثیری خوبی بر وزن فرد بگذارد.

بهترین رژیم غذایی

بهترین رژیم غذایی

رژیم غذایی کتوژنیک

همانطور که گفتیم یکی از رژیم های غذای، رژیم کتوژنیک است. این رژیم غذایی ویژگی های منحصر به فردی دارد که باعث شده است به عنوان یک رژیم مناسب و البته خاص برای کاهش وزن انتخاب شود که تاثیرات بسیار خوبی هم توانسته بر افرادی بگذارد که از این رژیم غذایی استفاده میکنند.

رژیم غذایی کتوژنتیک یکی از پرطرفدارن ترین رژیم های غذایی است که برای کاهش وزن مورد استفاده قرار میگیرد.

همانطور که بیش از این اشاره کردیم رژیم های غذایی متعددی وجود دارد که هرکدام از آنها دارای متد های خاص و منحصر بفرد خود هستند. در بخش دیگر مقاله نیز به بررسی بهترین رژیم های غذایی پرداختیم از این میان باید یک رژیم خاص و متناسب با ویژگی هایی خود را انتخاب کنیم تا به نتیجه معقول برسیم.

رژیم غذایی کتوژنتیک یکی از رژیم هایی است که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است

رژیم غذایی کتوژنتیک یکی از رژیم هایی است که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. متد این رژیم برخوردن کربوهیدرات کم، چربی بیشتر و میزان پروتئین متوسط است.

این رژیم به شخص کمک میکند تا چربی زیادی را بسوزاند و با این روش بتواند وزن خود را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.

رژیم کتوژنتیک با کاهش بخش قابل توجهی از کربوهیدرات دروعده های غذایی میتواند بر وزن شخص تاثیر قابل توجهی بگذارد. این ویژگی رژیم کتوژنتیک باعث میشود که بدن شخص به یکابر چربی سوز تبدیل شود.

رژیم های کتوژنتیک انواع مختلفی دارد مانند رژیم استاندارد کتوژنتیک که در این رژیم میزان کربوهیدرات بسیار کم بوده و این حجم تقریبا به ۵% در هروعده ی غذایی میرسد. میزان پروتئن در این رژیم یک حد میانه را دارا است که بصورت درصدی به ۲۰% درصد میرسد. میزان چربی در این رژیم بیش از ۷۰% وعده های غذایی را شامل میشود که به نسبت دیگر رژیم های کتوژنیک، استاندارد تر و البته نرمال ترا ست.

رژیم غذایی کتوژنتیک یکی از رژیم هایی است که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است

رژیم غذایی کتوژنتیک یکی از رژیم هایی است که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است

سرعت کاهش وزن در رژیم کتوژنیک

سرعت در رژیم های غذایی حرف اول را میزند. بسیاری از افراد به دنبال کاهش وزن سریع هستند چرا که میخواهند به سرعت از شر چربی های اضافه و اضافه وزن خود خلاص شوند. اما اینکه بخواهیم تنها به دلیل اینکه میخواهیم اضافه وزن را درمان کنیم، به کاهش وزن سریع خود بپردازیم هم مسئله ای است که چندان اصولی نیست و باید حتما به اصول و قواعد کاهش وزن درکنار سرعت رسیدن به تناسب اندام توجه داشته باشیم.

رژیم کتوژنیک از جمله رژیم های مفید برای کاهش وزن به شکل اصولی است

رژیم کتوژنیک از جمله رژیم های مفید برای کاهش وزن به شکل اصولی است. اما اینکه بتوانیم بصورت اصولی کاهش وزن داشته باشیم به این معنا نیست که حتما باید سرعت کاهش وزن بالایی داشته باشد و یا کاهش وزن شما بصورت تدریجی اتفاق بیوفتد. هدف در هر رژیمی کاهش وزن بصورت اصولی است و زمانی که شما وزن خود را بصورت تدریجی کاهش بدهید میتوان انتظار داشت که کاهش وزن شما بصورت اصولی انجام میشود.

با همه این ها، در رژیم های کتوژنیک این موضوع کاملا متفاوت است. شما در رژیم کتوژنیک میتوانید به سرعت به کاهش وزن اصولی برسید. به این معنا که هرچند که کاهش وزن شما سریع است اما به مراتب نسبت به رژیم های دیگر اصولی تر عمل میکند. شما  رفته رفته در طول فرآیند کاهش وزن خود اقدام به کم کردن وزن میکنید و هر هفته یک مقدار از مواد غذایی مضر را از برنامه غذایی خود حذف میکنید و تا هفته بعد مواد غذایی حذف شده از برنامه غذایی شما باعث بهبود پیدا کردن تغذیه شما و در نتیجه کاهش وزن شما میشود.

اگر میخواهید که کاهش وزن تدریجی و پله به پله داشته باشید و درنتیجه این پله ها را هم با سرعت مناسبی سپری کنید، بهتر است که به این مورد توجه داشته باشید که رژیم غذایی کتوژنیک همزان با کاهش وزن تدریجی، باعث سرعت بخشیدن به کاهش وزن شما میشود.

رژیم کتوژنیک از جمله رژیم های مفید برای کاهش وزن به شکل اصولی است

رژیم کتوژنیک از جمله رژیم های مفید برای کاهش وزن به شکل اصولی است

در رژیم کتوژنیک به چه نکاتی توجه کنیم؟

رژیم های غذایی معمولا باید ها و نباید های بسیاری با خود به همراه دارند. پزشکان سعی میکنند تا با تمرکز بر این مسئله، اصول و نکاتی را به بیماران و کسانی که به دنبال استفاده از رژیم های غذایی هستند گوشزد کنند. توجه داشته باشید که صرفا داشتن یک رژیم غذایی نمیتواند شما را از مشکلاتی مانند آسیب رسیدن به سلامتی از طریق تغذیه در امان نگهدارد چرا که برخی رژیم ها اگر بطور صحیح از آن ها استفاده نشود و نکات مهمی در رابطه با آن ها رعایت نشود، مشکلات بسیاری برای شما ایجاد خواهد کرد.

به همین منظور هم توصیه شده است که در استفاده از رژیم های غذایی حتما به دنبال نکات مهم استفاده از این رژیم ها و تاثیر آن ها در کاهش وزن خود را بررسی کنید. اما نکته مهمی که وجود دارد این است که بر خلاف باور عموم، رژیم های غذایی کتوژنیک هم میتواند گاها برای شخص مضر باشد و یا خطراتی به همراه داشته باشد.

رژیم غذایی کتوژنیک یک رژیم کاملا مبتنی بر عدم استفاده از کربوهیدرات است

رژیم غذایی کتوژنیک یک رژیم کاملا مبتنی بر عدم استفاده از کربوهیدرات است. طرفداران این رژیم معتقدند که کربوهیدرات عامل اصلی چاقی مفرط در بدن است. فاقد از صحیح بودن یا نبودن این موضوع، این نکته را باید مورد توجه قرار بدهیم که کربوهیدرات را نمیتوانیم بصورت کامل از برنامه غذایی خود حذف کنیم.

نکته مهم در این زمینه این است که شما باید همواره مقداری حتی کمتر از میزان عادی، در کنار غذای خود کربوهیدرات مصرف کنید. عدم استفاده از کربوهیدرات بر طبق تحقیقاتی که انجام شده است میتواند مشکلات حادی برای شما به همراه داشته باشد پس این موضوع را هرگز دست کم نگیرید.

اگر نسبت به مواد خاصی حساسیت دارید و یا بیماری های زمینه ای حساس به چربی دارید، حتما باید در استفاده از رژیم کتوژنیک تجدید نظر کنید و یا حداقل این رژیم را با کمک و زیر نظر متخصص تغذیه پیگیری کنید. نکته مهم بعدی نیز، استفاده مداوم از مایعات است. اگر شما رژیم غذایی کتوژنیک را برگزیده اید، مصرف روزانه ۸ تا ۱۰ لیوان آب را هرگز فراموش نکنید.

رژیم غذایی کتوژنیک یک رژیم کاملا مبتنی بر عدم استفاده از کربوهیدرات است

رژیم غذایی کتوژنیک یک رژیم کاملا مبتنی بر عدم استفاده از کربوهیدرات است

پایداری در رژیم کتوژنیک

نکته بسیار مهم در رژیم کتوژنیک و یا در هر رژیم غذایی، پایدار بودن به رژیم است. ببینید حتی اگر شما دچار استپ وزنی در رژیم کتوژنیک شده اید، بازهم باید نسبت به رژیم غذایی خود پایدار باشید مگر اینکه یکی از راه های شکست استپ وزنی در رژیم کتوژنیک، عدم پایداری موقت به رژیم غذایی باشد. اما با این حال این توصیه به بسیاری از طرفداران این رژیم میشود که حتما خود را در مقابل عوامل وسوسه کننده مبنی بر شکستن رژیم مقاوم کنند.

در هر رژیم غذایی این مسئله به وفور دیده میشود که استفاده از مواد غذایی ممنوعه با توجیحات مختلف انجام میشود. زمانی که شما به استفاده از یک رژیم غذایی رسیده اید، باید به این رژیم پایبند باشید و درمقابل وسوسه استفاده از مواد غذایی ممنوع مقاومت کنید. اگر بخواهید خود را با جملاتی مانند ” آخرین بار است” یا ” همین یک بار و دیگر ادامه نمیدم” توجیه کنید، هیچوقت نمیتوان انتظار داشت که رژیم موفقی داشته باشید چرا که بارها همین یک بار اتفاق خواهد افتاد!

در رژیم های کتوژنیک پایداری اهمیت بسیاری دارد

در رژیم های کتوژنیک پایداری اهمیت بسیاری دارد چرا که این رژیم ها برای هر هفته استفاده از مواد غذایی برنامه مشخصی دارند و زمانی که شما از این برنامه غذایی پیروی نکنید، قطعا باعث میشوید که زحمات چند هفته ای شما مجددا بازگردد. رژیم های غذایی و بخصوص رژیم های کتوژنیک، به شدت متاثر از زمان هایی هستند که شما اقدام به رعایت نکردن رژیم میکنید و ممکن است حتی با یک وعده رعایت نکردن رژیم، چند وعده غذایی مبتنی بر رژیم را از بین ببرید.

به همین دلیل هم توصیه شده است که حتما به این موضوع که رژیم غذایی خود را همواره جدی بگیرید و به آن پایبند باشید اهمیت بدهید. در ادامه بیشتر به یکی از مشکلاتی که در فرآیند کاهش وزن در رژیم کتوژنیک ایجاد میشود میپردازیم چرا که این مسئله هم باعث میشود که پایداری شما نسبت به رژیم تزلزل شود و هم در کاهش سرعت کاهش وزن شما و حتی در رژیم کتوژنیک شما نیز موثر خواهد بود.

در رژیم های کتوژنیک پایداری اهمیت بسیاری دارد

در رژیم های کتوژنیک پایداری اهمیت بسیاری دارد

استپ وزنی چیست؟

استپ وزنی یک مسئله بسیار رایج در میان رژیم های غذایی و راه های دیگر کاهش وزن است. این مسئله از جمله مشکلات بسیار رایجی شناخته میشود که تقریبا همه افراد در زمان کاهش وزن محسوس خود این مسئله را هم تجربه میکنند.

استپ وزنی میتواند به دلایل و عوامل مختلفی وابسته باشد که گاها به دو دسته استپ وزنی واقعی و کاذب تقسیم میشود. استپ وزنی کاذب در اصل یک حالت غیر واقعی است که به دلایلی غیر از رژیم و غیر از مقاومت بدن اتفاق میوفتد که میتواند شامل وزن کشی اشتباه نیز بشود.

به این معنا که شما وقتی میخواهید وزن بدن خود را کنترل کنید، به اشتباه وزن کشی میکنید که باعث میشود خطای زیادی در وزن مشخص شده در ترازو وجود داشته باشد و به همین دلیل هم گاها ممکن است عدد نمایش داده شده با دفعات قبلی وزن کشی تفاوت چندانی نداشته باشد.

درصورتی که شما وزن کشی را به مدت دو هفته یا کمی بیشتر به اشتباه انجام بدهید

درصورتی که شما وزن کشی را به مدت دو هفته یا کمی بیشتر به اشتباه انجام بدهید، احساس میکنید که وزن شما یا کاهشی نداشته یا مقدار کمی کاهش پیدا کرده است. در این شرایط به اشتباه فرد احساس میکند که دچار استپ وزنی شده است.

استپ وزنی مسئله خطرناکی نیست و بیشتر به مقاومت بدن شما در مقابل کاهش وزن بیش از اندازه و یا سخت تر شدن روند کاهش وزن و چربی سوزی برمیگردد. برای مثال شما زمانی که صد کیلو وزن داشته باشید اگر بخواهید هفته ای یک کیلو وزن کم کنید، میتوان گفت انتظار کاهش وزن یک درصدی در هفته دارید. اما زمانی که وزن شما به ۹۰ کیلو برسد، عملا نمیتوان انتظار داشته باشید که مانند گذشته یک کیلو در هفته کم کنید بلکه کاهش وزن شما به میزان کمتری میرسد.

استپ وزنی در اصل مقاومت بدن شما در مقابل کاهش وزن است. به همین دلیل هم میگویند که استپ وزنی در رژیم های غذایی مختلف و بعد از کاهش وزن محسوس بدن رخ میدهد. در ادامه بیشتر در رابطه با استپ وزنی در رژیم کتوژنیک و دیگر موارد صحبت خواهیم کرد و راه های برطرف کردن استپ وزنی را نیز برای شما بازگو میکنیم.

درصورتی که شما وزن کشی را به مدت دو هفته یا کمی بیشتر به اشتباه انجام بدهید

درصورتی که شما وزن کشی را به مدت دو هفته یا کمی بیشتر به اشتباه انجام بدهید

آیا استپ وزنی در رژیم کتوژنیک نیز وجود دارد؟

استپ وزنی یک فرآیند نرمال در کاهش وزن است. بسیاری از کسانی که به کاهش وزن میپردازند و یا از رژیم های غذایی مختلف استفاده میکنند، حداقل یکبار با استپ وزنی مواجه شده اند. استپ وزنی برای بسیاری از افراد یک مسئله غیر عادی است و به همین دلیل هم به دنبال تغییر شیوه کاهش وزن خود و یا سخت تر کردن رژیم غذایی خود هستند اما بهتر است توجه داشته باشید که استپ وزنی در اصل یک اتفاق کاملا عادی است که بسیاری از کسانی که از رژیم های غذایی استفاده میکنند، نسبت به آن آشنایی کافی دارند.

هیچ تضمینی وجود ندارد که بگوییم استپ وزنی در چنین رژیم هایی پیش نخواهد آمد

اما اینکه آیا استپ وزنی در رژیم کتوژنیک نیز وجود دارد یا نه، باید بگوییم که حتما شما با استپ وزنی در رژیم های کتوژنیک نیز مواجه خواهید شد. هیچ تضمینی وجود ندارد که بگوییم استپ وزنی در چنین رژیم هایی پیش نخواهد آمد. بلکه همانطور که گفتیم در تمامی فرآیند های کاهش وزن بدن انسان درگیر یک سری مقاومت های موقت میشود که به استپ وزنی معروف است.

این مقاومت ها حتی زمانی که شما بخواهید از تمرینات ورزشی نیز استفاده کنید ایجاد خواهد شد. به همین دلیل هم باید به این مسئله بپردازیم که چگونه میتوان استپ وزنی را برطرف کرد و آیا اصلا راهی برای پیشگیری از این مسئله وجود دارد؟

ببینید استپ وزن تا زمانی که شما راه حل آن را بدانید، اصلا مقوله بدی محسوب نمیشود و مشکلی هم برای شما ایجاد نمیکند. نباید استپ وزنی را نادیده بگیرید بلکه باید آن را بشناسید و بتوانید به بهترین شیوه ممکن آن را برطرف کنید. در ادامه ما بیشتر به راه های برطرف کردن استپ وزنی در رژیم کتوژنیک و یا دیگر رژیم ها یا روش های کاهش وزن خواهیم پرداخت.

هیچ تضمینی وجود ندارد که بگوییم استپ وزنی در چنین رژیم هایی پیش نخواهد آمد

هیچ تضمینی وجود ندارد که بگوییم استپ وزنی در چنین رژیم هایی پیش نخواهد آمد

راه های برطرف کردن استپ وزنی در رژیم کتوژنیک

شما میخواهید وزنتان کاهش پیدا کند، یک رژیم غذایی انتخاب میکنید و آن را تا انتها پیگیری میکنید. اما نکته ای که این وسط وجود دارد این است که در یک زمان مشخص بعد از اینکه کاهش وزن محسوسی داشته اید، ناگهان متوجه میشوید که کاهش وزنی درکار نیست و هرچه شما به رژیم خود و تمرینات ورزشی پایبند باشید، باز هم انگار بدن شما مقاومتی در مقابل کاهش وزن دارد. حال برای ما مهم است که  بدانیم چگونه میتوانیم از این استپ وزنی خلاص شویم.

درواقع شما نمیخواهید که این روند ادامه پیدا کند چرا که هم به رژیم غذایی، هم به هدف شما و همچنین به اراده و انگیزه شما آسیب وارد میکند وباید از این آسیب وارد شده بر انگیزه و توانایی های خودتان خلاص شوید.

اول از همه سعی کنید که اضطرابی که درطول این فرآیند برشما غالب میشود را کنترل کنید. وقتی اضطراب و استرس داشته باشید نمیتوانید انتظار داشته باشید که تجمع چربی ها در بدن شما و بخصوص در نواحی شکمی انجام نشود. این موضوع یک مسئله اثبات شده است که استرس باعث میشود که چربی ها در بخشی از شکم شما تجمع کرده و درنهایت منجر به چاقی شما شود.

سعی کنید پروتئین ها را به هیچ وجه از برنامه غذایی حذف نکنید.

دوم اینکه سعی کنید پروتئین ها را به هیچ وجه از برنامه غذایی حذف نکنید. این مسئله باعث میشود که اشتهای شما برنگشته و درنتیجه بیشتر احساس سیری داشته باشید. مصرف پروتئین بطور کلی باعث احساس سیری میشود پس به پایندی شما به رژیم غذایی در دوران استپ وزنی کمک میکند.

همین حالت برای فیبر ها نیز وجود دارد. با مصرف میوه و سبزیجات، غلات، جو، دانه ها و… میتوانید فیبر دریافت کنید. فیبر ها هم مانند پروتئین خاصیت کم کننده اشتها دارند با این تفاوت که کالری کمتری هم وارد بدن شما میکنند. درنتیجه سیری شما زودرس تر خواهد بود.

معمولا متخصصان تغذیه به شما توصیه میکنند که با استفاده از شوک درمانی، اقدام به شوک وارد کردن به بدن خود از طریق تغییر موقتی رژیم غذایی کنید. البته بهتر است این مسئله را حتما زیر نظر مشاور تغذیه کتوژنیک انجام بدهید.

ما به شما توصیه میکنیم که برای آشنایی بیشتر با روش های مختلف مبارزه با استپ وزنی و همچنین آشنایی با اصول رژیم غذایی کتوژنیک، با دکتر کوهدانی به عنوان بهترین متخصص تغذیه کتوژنیک در ارتباط باشید. در ادامه بیشتر در رابطه با متخصص تغذیه کتوژنیک و نقش آن در داشتن تغذیه و رژیمی بهتر صحبت میکنیم.

سعی کنید پروتئین ها را به هیچ وجه از برنامه غذایی حذف نکنید.

سعی کنید پروتئین ها را به هیچ وجه از برنامه غذایی حذف نکنید.

مشاور تغذیه کتوژنیک

همانطور که گفتیم مشاور تغذیه نقش مهمی در تعیین یک رژیم غذایی مناسب و کارساز برای شما دارد. به همین دلیل هم توصیه شده است که برای دریافت هرگونه رژیم غذایی و بخصوص، رژیم های غذایی کتوژنیک از مشاور تغذیه کمک بگیرید. کمک گرفتن از مشاور تغذیه میتواند مزایای بسیاری برای شما داشته باشد و دلیل این موضوع هم مشخص است.

تخصص مشاور تغذیه بر تعیین یک رژیم غذایی مناسب برای بیمار است که با توجه به شرایط بدنی فرد و همچنین سلامت بدنی شخص در رابطه با بیماری های زمینه ای، مشاور تغذیه به ارائه یک برنامه غذایی مناسب میپردازد.

مزایای کمک اگرفتن از مشاور تغذیه این است که شما میتوانید به راحتی و بدون نگرانی از نوع رژیمی که دریافت کرده اید به پیگیری برنامه غذایی خود بپردازید. با توجه به این مسئله، لازم میدانیم که بیشتر در رابطه با اینکه مشاور تغذیه کتوژنیک چه میکند برای شما در ادامه بازگو کنیم.

مشاور تغذیه کتوژنیک

مشاور تغذیه کتوژنیک

مشاور تغذیه کتوژنیک چه میکند

مشاور تغذیه کتوژنیک در اصل برای شما به تعیین بهترین برنامه موجود با توجه به بدن شما و همچنین وضعیت سلامت شما میپردازد. مشاور تغذیه این موضوع را خوب میداند که برای حساسیت های غذایی مختلف و همچنین، بیماری های زمینه ای گوناگون، چه برنامه غذایی مناسب تر است و کدام برنامه غذایی میتواند تاثیر بیشتری در کاهش وزن اصولی فرد داشته باشد.

شاید فردی دچار بیماری زمینه ای خاصی باشد و یا به مصرف داروی بخصوصی بصورت روزانه نیاز داشته باشد. همچین شخصی نباید بطور مستقیم برای استفاده از برنامه های غذایی مختلف که در اینترنت موجود است اقدام کند چرا که معمولا این برنامه های غذایی برای افرادی که درگیر بیماری خاصی هستند مناسب نیست.

به همین دلیل هم حضور متخصص تغذیه در این بین میتواند کارساز باشد چرا که متخصص تغذیه با توجه به علمی که نسبت به این موضوع دارد میتواند نوع رژیم غذایی فرد را با توجه به نوع دارویی که مصرف میکند و همچنین حساسیت های غذایی که ممکن است در بدن فرد وجود داشته باشد، یک برنامه غذایی مناسب تنظیم میکند.

افرادی که درگیر بیماری هایی مانند فشار خون و دیابت هستند

افرادی که درگیر بیماری هایی مانند فشار خون و دیابت هستند لازم است که حتما یک رژیم غذایی بخصوص داشته باشند. دلیل این موضوع هم اهمیت بحث تغذیه در سلامت جسمی آن هاست. به همین منظور هم بسیاری از این افراد به پیروی کردن از یک برنامه غذایی مشخص و منظم عادت کرده اند.

از طرفی هم مواد غذایی پیچیدگی های خاص خود را دارند و امروزه مواد غذایی مختلفی با خواص گوناگون در دسترس همه وجود دارد و به همین دلیل هم نمیتوان انتظار داشت که افرادی که دچار حساسیت غذایی خاصی هستند مانند افراد درگیر با حساسیت به گلوتن، از هر نوع ماده غذایی موجود در بازار بصورت آزادانه استفاده کنند. به همین منظور هم مراجعه به متخصص تغذیه میتواند هم برای شما مشخص کند که چه باید ها و نباید هایی دارید، هم به شما بگوید که چگونه میتوانید به مواد غذایی مناسب خود دست پیدا کنید.

افرادی که درگیر بیماری هایی مانند فشار خون و دیابت هستند

افرادی که درگیر بیماری هایی مانند فشار خون و دیابت هستند

برای دریافت مشاوره تغذیه کتوژنیک به کجا مراجعه کنیم؟

برای داشتن یک رژیم غذایی مناسب و یا داشتن یک برنامه سالم در زمینه های مختلف، لازم است که بدانیم دقیقا به کجا مراجعه کنیم تا بتوانیم بهترین برنامه را برای تغییر سبک زندگی خود داشته باشیم.

دریافت راهنمایی در زمینه تغذیه  از افرادی که اطلاعات کافی داشته باشند شرط اصلی برای موفقیت در برنامه مبارزه با اضافه وزن و رسیدن به تناسب اندام است. هدف نهایی کاهش وزن است و رسیدن به این هدف نیازمند یک برنامه دقیق از تغذیه صحیح، رژیم غذایی سالم و ورزش مناسب است.

برای دریافت یک رژیم غذایی مناسب روش های مختلفی وجود دارد

برای دریافت یک رژیم غذایی مناسب روش های مختلفی وجود دارد. شما میتوانید به راحتی از طریق اینترنت و وب سایت های مختلف هم به دریافت برنامه غذایی بپردازید اما آیا این برنامه میتواند برای شما آنقدر قابل اعتماد باشد که تغذیه خود را بر طبق این برنامه مشخص کنید؟

قطعا این برنامه ها حتی اگر کاملا صحیح و اصولی هم تنظیم شده باشد، برای هرکس با توجه به شرایط سلامتی و فیزیک بدنی، بیماری های زمینه ای، نوع روش کاهش وزن و مدت زمانی که ضرورت دارد تا فرد کاهش وزن خود را به انجام برساند بستگی دارد.

از طرفی هم دریافت این برنامه غذایی میتواند در شرایطی که فرد عمل جراحی بخصوصی مانند عمل های قلب و عروق یا عمل جراحی لاغری انجام داده باشد بسیار حساس باشد و این حساسیت دو چندان باعث میشود که شرایط برای بیمار بسیار خطرناک باشد.

به همین دلیل هم همواره توصیه متخصصان و پزشکان بر این بوده است که برای دریافت یک برنامه غذایی مناسب و دقیق و اصولی با توجه به کلیه شرایط جسمی و سلامتی خود، با متخصصین در زمینه علوم تغذیه و همچنین متخصصین آشنا به رژیم غذایی کتوژنیک در ارتباط باشید.

برای دریافت یک رژیم غذایی مناسب روش های مختلفی وجود دارد

برای دریافت یک رژیم غذایی مناسب روش های مختلفی وجود دارد

بهترین مشاور تغذیه کتوژنیک

اینجا گفتیم که بهتر است برای درمان کلیه مشکلات خود در زمینه سلامت و بخصوص علوم تغذی خود به متخصص تغذیه مراجعه کنید. اما اینکه متخصص تغذیه کتوژنیک شما تا چه اندازه نسبت به عملکرد برنامه های غذایی مختلف و همچنین رژیم غذایی کتوژنیکی که برای شما آماده کرده است آشنایی دارد، میتواند در نتیجه گیری موفق شما از یک رژیم غذایی تاثیر گذار باشد.

برای انجام کارها، بخصوص در حوزه سلامت، لازم است که حتما به متخصص هرکار مراجعه کنید و بحث تغذیه به دلیل اینکه تاثیر زیادی در سلامتی شما بخصوص در زمان بروز بیماری های زمینه ای شما دارد، لازم است که حتما توسط یک متخصص تغذیه آشنا به اصول رژیم های غذایی کتوژنیک و هماهنگی رژیم غذایی با بدن هر فرد انجام شود.

در این بین بهترین متخصص تغذیه کتوژنیک میتواند به شما کمک بسیاری کند و یک برنامه غذایی مناسب با عملکرد بهتری برای شما تنظیم کند. حال ما قصد داریم به بررسی کامل ویژگی های بهترین دکتر تغذیه برای درمان معضل چاقی بپردازیم.

میزان آشنایی فرد نسبت به علم روز دنیا

اولین مسئله در انتخاب بهترین متخصص در امور مرتبط با حوزه سلامت، میزان آشنایی فرد نسبت به علم روز دنیا و به روز بودن دانسته های فرد است. امروزه دنیا بطور روزمره درحال پیشرفته تر شدن و تغییر کردن است و دانش ما نسبت به هرکدام از مواد غذایی و تاثیری که آن ها در بدن و در بیماری های زمینه ای و ژنتیکی مختلف نیز درحال به روز شدن است.

به همین دلیل هم لازم است که سعی کنید به سراغ متخصص تغذیه کتوژنیکی بروید که نسبت به این که در علم روز دنیا چه مواد غذایی برای درمان بیماری های زمینه ای پیشنهاد میشود آگاهی کافی داشته باشد.

ما دکتر کوهدانی را به عنوان بهترین متخصص در زمینه علوم تغذیه و بخصوص آشنایی با رژیم غذایی کتوژنیک به شما معرفی میکنیم. دکتر کوهدانی با داشتن علم کافی نسبت به رژیم های غذایی مختلف و همچنین کسب رضایت بالای مشتریان خود در زمینه لاغری، توانسته است به عنوان یکی از بهترین متخصصین در این زمینه شناخته شود.

میزان آشنایی فرد نسبت به علم روز دنیا

میزان آشنایی فرد نسبت به علم روز دنیا

هزینه های مشاوره تغذیه برای کتوژنیک

کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام تنها وابسته به تغذیه مناسب نیست بلکه گاها مواردی مانند هزینه های مختلف نیز در این موضوع تاثیر گذار است. کسانی که به دنبال از بین بردن آثار اضافه وزن هستند باید هزینه هایی را هم برای خود درنظر بگیرند که این هزینه ها توسط پزشکان مختلف در مراکز مشاوره لاغری گوناگون با قیمت های متفاوت ارائه میشود. این تفاوت در قیمت ها هم باعث میشود که پزشک متخصص تغذیه هم نتوانند به خوبی قیمت مشخصی را به کسانی که به دنبال کاهش وزن هستند، ارائه دهند.

البته این قیمت ها با توجه به یک سری فاکتورهای مشخص به بیماران ارائه میشود و هرکدام عوامل مختلف موثر بر خود دارد که این عوامل در تعیین هزینه نهایی رژیم کاهش وزن شما موثر است.

بهرحال فرآیند درمان و سلامت فردی مسئله ای نیست که شما بخواهید بخاطر وجود هزینه درمانی آن را نادیده بگیرید. بسیاری از افراد هم گاها به همین دلیل با ساده در نظرگرفتن رژیم های غذایی خود، از پایبندی به این رژیم های غذایی سر باز میزنند و درنتیجه، شاهد اضافه وزن بیشتر نیز هستند.

تغذیه خود را بطور کاملا اصولی پیگیری کنید

اما این مسئله ضرورت دارد که حتما تغذیه خود را بطور کاملا اصولی پیگیری کنید. مخصوصا زمانی که شما بیماری زمینه ای یا بیماری خاصی دارید و از طرفی هم با سوابق چاقی و اضافه وزن در خانواده خود رو به رو هستید.

این موارد میتواند در آینده باعث اضافه وزن و چاقی مفرط شده و از طرفی هم به دلیل وجود بیماری های زمینه ای، مشکلاتی را در این رابطه برای فرد ایجاد کند که این مشکلات منجر به خطرات بیشتر در آینده میشود.

تغذیه خود را بطور کاملا اصولی پیگیری کنید

تغذیه خود را بطور کاملا اصولی پیگیری کنید

باید ها و نباید های دریافت رژیم های غذایی

باید در نظر داشته باشید که هر برنامه ای که برای کاهش وزن در نظر دارید، یک سری نکات و باید ها و نباید ها با خود به همراه دارد که با رعایت این نکات میتوانید شانس خود را برای داشتن یک تجربه موفق در کاهش وزن افزایش بدهید. شاید بسیاری از افراد به این نکات توجه نکنند و درنهایت شاهد شکست فرآیند افزایش وزن خود باشند.

در مرحله اول لازم است که حتما این موضوع را درنظر بگیرید که کاهش وزن نیازمند اراده و انگیزه کافی است. شاید در هفته های اول کاهش وزن محسوسی نداشته باشید و همین مسئله هم باعث میشود که روند کاهش وزن شما به کندی پیش برود، اما در ادامه با کاهش وزن، ممکن است اراده و انگیزه شما تقویت شود. پس در ابتدای کار حتما نسبت به این مورد توجه داشته باشید.

سعی کنید حتما از بهترین متخصصین تغذیه برای دریافت رژیم غذایی کتوژنیک کمک بگیرید و همچنین، رژیم غذایی خود و هر تغییری که ممکن است در برنامه غذایی شما ایجاد شود، اعم از نیاز به داشتن یک برنامه غذایی بخصوص به دلیل بیماری های خاص و یا استفاده از داروهای مختلف را با پزشک متخصص خود درمیان بگذارید.

با رعایت این نکات قطعا شاهد کاهش وزنی موفق خواهید بود. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت برنامه غذایی کتوژنیک اصولی و یا درمان استپ وزنی در رژیم کتوژنیک، با دکتر کوهدانی به عنوان بهترین متخصص تغذیه همراه باشید.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید