رژیم لاغری آمریکایی چیست

رژیم لاغری اتکینز چیست
رژیم لاغری اتکینز چیست
2021/11/24
رژیم لاغری آمریکایی چیست

رژیم لاغری آمریکایی چیست

در این مطلب قصد داریم به این موضوع بپردازیم که روش رژیم لاغری آمریکایی چیست ؟ به دلیل این‌ که امروزه این رژیم به‌ عنوان یکی از پرمخاطب‌ترین رژیم‌هایی است که می‌تواند باعث به وجود آمدن مزایای بسیاری در بدن گردد. همراه شما هستیم.

مهم‌ترین هدف اغلب افراد برای استفاده از انواع رژیم‌ها، لاغری و کاهش وزن می‌باشد. اما در بین تمامی این موارد امکان دارد، میان برنامه‌های متعددی برای رژیم‌های غذایی در نظر گرفته شود که به ‌غیر از زیبایی و لاغری، سلامتی بدن نیز حرف اول را در این رژیم‌ها بزند.

رژیم لاغری آمریکایی چیست

رژیم لاغری آمریکایی چیست

استفاده از این رژیم‌ها به ‌حدی استاندارد است که می‌تواند بدن را بهینه‌تر کند. پس برای این‌ که شناخت کلی در رابطه با رژیم لاغری آمریکایی داشته باشید، باید بگوییم یکی از رژیم‌هایی است که می‌تواند در کنار زیبایی، اهمیت بسیاری به سلامت بدن بدهد و توانسته به‌ عنوان یکی از موفق‌ترین رژیم‌های لاغری در نظر گرفته شود. هزینه‌های بسیاری برای به وجود آمدن چاقی در بدن شکل می‌گیرد،

زیرا تاثیر بسیاری روی سلامتی خواهد گذاشت. همین شرایط باعث شده تا متخصصین تغذیه آمریکایی به فکر رژیم مخصوص برای این کشور بیفتند تا با طراحی آن از وجود بیماری‌های مختلف برای افراد میانسال جلوگیری کنند.

افزایش وزن و چاقی می‌تواند باعث کاهش عمر گردد

همه ما می‌دانیم که افزایش وزن و چاقی می‌تواند باعث کاهش عمر گردد. پژوهش‌ها و تحقیقات بسیاری در دانشگاه آکسفورد صورت گرفت و تعیین کرده که مدت زندگی فردی که دارای اضافه‌ وزن می‌باشد، به نسبت ۳ تا ۱۰ سال و در مقابل افرادی که از تناسب اندام خوبی برخوردار می‌باشند، کوتاه‌تر است. البته این شرایط برای افراد سیگاری نیز نگران‌کننده‌تر می‌باشد.

افزایش وزن و چاقی می‌تواند باعث کاهش عمر گردد

افزایش وزن و چاقی می‌تواند باعث کاهش عمر گردد

همه ما از این‌ موضوع آگاه هستیم که برای کاهش وزن باید شرایط پیچیده‌ای را پشت سر بگذاریم و مشکلات خاصی در این راه برای افراد به وجود خواهد آمد و سخت‌تر شدن ماجرا از آنجایی است که فرد با سن بالای ۵۰ سال تصمیم به استفاده از انواع رژیم‌ها برای کاهش وزن بگیرد.

اگر در دوره میانسالی خود از انواع رژیم استفاده کنید، نتایج بهتری برای کاهش وزن خواهید گرفت

زیرا بدن این فرد در مقابل کاهش‌های سوخت ‌و ساز و کاهش حجم عضلانی دشواری‌های بسیاری را برای کاهش وزن سپری خواهد کرد. بنابراین اگر در دوره میانسالی خود از انواع رژیم استفاده کنید، نتایج بهتری برای کاهش وزن خواهید گرفت. پیشنهاد اغلب پزشکان استفاده از رژیم غذایی آمریکایی می‌باشد.

زیرا گروهی از متخصصین آمریکایی در کنار سازمان ملی سلامت این کشور، اطلاعات گسترده‌ای را برای انجام این رژیم گردهم آوردند تا بتوانند انتخاب‌های مهم برای داشتن یک زندگی سالم را برای برای اشخاص بالای ۵۰ سال شکل بدهند.

پس برای این منظور باید درک درستی از این‌ که رژیم لاغری آمریکایی چیست، داشته باشید. تلاش ما در ادامه این مبحث این است تا براساس تخصص‌های دکتر کوهدانی اطلاعات کاملی در رابطه با این که رژیم لاغری آمریکایی چیست، برای شما داشته باشیم.

با توجه به این ‌که تخصص‌های دکتر کوهدانی در زمینه تغذیه بسیار بالا می‌باشد، می‌تواند راهنمای خوبی برای انجام رژیم لاغری به انواع سبک‌های مختلف برای شما باشد. پس به پیشنهاد دکتر کوهدانی در ادامه این مطلب با ما باشید تا درک درستی از این ‌که رژیم لاغری آمریکایی چیست، برای شما ایجاد کنیم.

در ادامه این مبحث قصد داریم تا به عناوین زیر بپردازیم:

رژیم لاغری آمریکایی چیست؟

دلیل پیدایش و معروفیت رژیم لاغری آمریکایی

چه فعالیتی برای تناسب اندام در دوران میان‌سالی باید انجام بگیرد؟

چه تفاوت‌هایی بین برنامه‌های غذایی آمریکایی با دیگر برنامه‌های غذایی وجود دارد؟

انواع برنامه غذائی برای رژیم لاغری آمریکایی به چه صورت می‌باشد؟

برنامه غذایی ساکنان مدیترانه

برنامه غذایی نیمه گیاهخواری

برنامه غذایی DASH

برنامه غذایی کلینیک مایو

رژیم لاغری آمریکایی پانزده‌ روزه به چه صورت برنامه‌ریزی می‌شوند؟

نکات پراهمیت رژیم لاغری آمریکایی

رژیم لاغری آمریکایی ۴ هفته‌ای

رژیم لاغری آمریکایی جدید

رژیم لاغری آمریکایی سه‌روزه به چه صورت می‌باشد؟

عملکرد اصلی رژیم سه‌روزه آمریکایی

نکات مد نظر برای رژیم سه‌روزه آمریکایی

موارد جایگزین رژیم سه روزه آمریکایی

مزایای استفاده از رژیم نظامی سه ‌روزه آمریکایی

معایب رژیم لاغری سه‌ روزه آمریکایی

تبعیت از برنامه غذایی رژیم لاغری آمریکایی بر چه اساس است؟

برای رژیم لاغری آمریکایی باید هر روز صبحانه میل کنید

برای رژیم لاغری آمریکایی باید آب بیشتری بنوشید

برای رژیم لاغری آمریکایی ماهی بسیار میل کنید

برای رژیم لاغری آمریکایی میزان زیادی میوه و سبزیجات بخورید

برای رژیم لاغری آمریکایی غلات کامل استفاده کنید

در رژیم لاغری آمریکایی هیچ‌وقت احساس گرسنگی نخواهید کرد

رژیم لاغری آمریکایی لذت دور هم بودن است

نکات مهم برای استفاده از رژیم لاغری آمریکایی در چه مواردی خلاصه می‌شود؟

مراقب غذاهای رژیمی باشید

حدوداً ۲ هفته بیرون از منزل غذا نخورید

برچسب روی مواد غذائی را بررسی کنید

میان وعده‌ها در رژیم لاغری آمریکایی اهمیت دارند

جویدن آدامس در طول رژیم لاغری آمریکایی مهم است

مزایای رژیم لاغری آمریکایی در چه مواردی می‌باشد؟

سخن آخر

 

رژیم لاغری آمریکایی چیست؟

بهتر است بدانید یکی از معروف‌ترین رژیم‌های غذائی که با هدف کاهش وزن برای افراد ارائه می‌گردد، رژیم لاغری آمریکایی می‌باشد. در واقع استفاده از این برنامه غذایی می‌تواند یک سبک درست از مصرف غذاها ذکر کند و دقیقاً مانند دیگر برنامه‌های غذائی طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است.

این افراد توانسته اند سازگاری خوبی با رژیم لاغری آمریکایی داشته باشند. با توجه به این ‌که با گذشت زمان و افزایش یافتن سن هنگامی‌ که افراد نیمه اول زندگی خود را سپری می‌کنند و به سن پنجاه‌ سالگی می‌رسند، ماهیچه‌های بدن به ‌تدریج تحلیل می‌رود، اما استفاده از رژیم لاغری آمریکایی می‌تواند مواد غذایی مفیدی را در برنامه‌های غذایی افراد جایگزین کند تا برخی از اصول در زندگی روزانه آن‌ها باعث افزایش سلامتی در بدن آن‌ها شود.

اغلب افراد می‌دانند که رژیم لاغری آمریکایی چیست و از آن تبعیت می‌کنند

اغلب افراد می‌دانند که رژیم لاغری آمریکایی چیست و از آن تبعیت می‌کنند، دارای وزن مناسبی می‌باشند و فقط قصد زندگی آن ها خوراک سالم است یا برخی دیگر از افراد قصد رسیدن به وزن دلخواه خود را دارند.

بنابراین برنامه رژیم لاغری آمریکایی توجه آن‌ها را به خود جلب می‌کنند و با نظریه متخصصین تغذیه همانند دکتر کوهدانی که در حیطه فعالیت خود بسیار حرفه‌ای و با مهارت می‌باشد، افرادی که دارای بیماری‌های مختلف همچون فشار خون، دیابت و بیماری‌های عروقی هستند می‌توانند از این برنامه غذایی بهره کافی را ببرند و از مزایای آن استفاده کنند.

مزیت‌های بسیاری باعث شده تا اغلب افراد لازم داشته باشند، شناخت کلی در رابطه با این که رژیم لاغری آمریکایی چیست، برای آن‌ها فراهم گردد. زیرا هیچکدام از وعده‌های اصلی و میان وعده‌ها در این رژیم غذایی حذف نخواهد شد و تمامی این موارد به‌ عنوان مزیت به حساب خواهند آمد.

روند انجام این رژیم به گونه ایست که تغذیه با غذاهای سالم، طبیعی و تازه انجام می‌گیرد و فرد باید غذاهای ناسالمی همچون فست فودها و غذاهای آماده و فرآوری شده را از برنامه غذایی خود حذف کند. در واقع قانون‌های مهمی برای این نوع رژیم لاغری وجود دارد که قصد داریم در ادامه این مبحث، اطلاعات جامع و کلی در رابطه با آن برای شما داشته ‌باشیم.

اغلب افراد می‌دانند که رژیم لاغری آمریکایی چیست و از آن تبعیت می‌کنند

اغلب افراد می‌دانند که رژیم لاغری آمریکایی چیست و از آن تبعیت می‌کنند

دلیل پیدایش و معروفیت رژیم لاغری آمریکایی

دلایل بسیاری باعث شد تا محققین و متخصصین آمریکایی تحقیقات بسیاری برای ساخت یک رژیم لاغری انجام بدهند. مهم ترین دلیل این بود که بر اثر آمار گرفته ‌شده، متخصصین آمریکایی متوجه شدند که حدود ۷۰ درصد از کل جمعیت آمریکا را افراد بالای ۵۰ سال تشکیل داده ‌است و با بررسی‌ها دریافتند که حدوداً یک ‌سوم از آن‌ها در دسته‌بندی افراد چاق قرار خواهند گرفت.

همه ما می‌دانیم که چاقی و اضافه‌ وزن می‌تواند نگرانی‌های بسیاری را به ‌دنبال داشته باشد. عوارض ناشی از چاقی و سلامت افراد در کشور آمریکا هر ساله در حدود ۳۹۰ میلیارد دلار هزینه پزشکی برای افراد و ایالات ‌متحده فراهم می‌کرد.

همان‌طور که می‌دانید، کاهش عمر فرد چاق به نسبت افراد عادی ۳ تا ۱۰ سال می‌باشد و فردی که دارای یک وزن متوسط می‌باشد، بر اثر مطالعات درگیری‌های کمتری برای سلامتی خواهد داشت.

دلیل پیدایش و معروفیت رژیم لاغری آمریکایی

دلیل پیدایش و معروفیت رژیم لاغری آمریکایی

این مبحث می‌تواند ثابت کند که اگر شخصی درگیر اضافه ‌وزن می‌باشد، به ‌اندازه یک فرد سیگاری باید نگران سلامتی و کوتاه شدن عمر خود باشد. روند کاهش وزن به ‌سادگی انجام نخواهد گرفت، فقط هنگامی می‌توانید در این زمینه موفق باشید که از یک برنامه درست تبعیت کنید.

زیرا با ورود به سن پنجاه ‌سالگی، متابولیسم بدن کمتر می‌شود و همین‌طور کاهش ترشح هورمون‌ها باعث می‌شود تا کاهش وزن دیرتر از حد ممکن اتفاق بیفتد. حال در این مطلب با ما هستید تا بتوانیم از طریق تخصص‌های دکتر کوهدانی به ‌عنوان بهترین متخصص تغذیه اطلاعات کامل و جامعی در رابطه با این که رژیم لاغری آمریکایی چیست، برای شما فراهم کنیم تا طبق این دستورالعمل‌ها براساس تشخیص پزشک بتوانید در روند کاهش وزن خود موفق باشید و سلامتی کافی را تجربه کنید.

چه فعالیتی برای تناسب اندام در دوران میان‌سالی باید انجام بگیرد؟

مهم‌ترین هدف استفاده از رژیم لاغری آمریکایی برای افراد میان‌سال و در رده سنی ۵۰ سال به بالا می‌باشد. به ‌همین دلیل مؤسسه ملی بهداشت حدوداً ۱۷ سال پیش بررسی‌های دقیقی روی تأثیر انواع رژیم‌های غذایی و سبک زندگی سالم برای شکل‌گیری انواع بیماری‌ها به خصوص بیماری سرطان انجام داد.

این ارزیابی‌ها روی نیم‌ میلیون نفر افراد بالای ۵۰ سال انجام گرفت تا بتوان تشخیص درستی در رابطه با آن داد. حال شرایط تکمیل‌ شده، در چند سال اخیر برای این بررسی انجام‌ گرفته و تمامی این اطلاعات در رابطه با باید و نبایدهای تغذیه اطلاعاتی فراهم کرده‌اند تا افراد بتوانند زندگی سالم و طولانی‌تری را داشته باشند. همه ما از این‌ موضوع اطلاع داریم که تاثیرگذاری برخی از غذاها روی بدن به چه صورت می‌باشد.

بنابراین براساس این اطلاعات قادر خواهیم بود تا متناسب با رژیم غذایی خود تاثیرگذاری مواد را روی بدن تنظیم کنیم تا بتوانیم در محدوده وزنی سالم بمانیم و همین‌طور کاهش وزن را تجربه کنیم.

آمار نشان می‌دهد که بیشتر از ۸۰ درصد افراد به بیماری دیابت نوع ۲ مبتلا هستند

آمار نشان می‌دهد که بیشتر از ۸۰ درصد افراد به بیماری دیابت نوع ۲ مبتلا هستند و اگر دلیل اصلی هر ۳ مرگ در ایران را جست و جو کنیم، می‌توانیم یکی از آن‌ها را به تغذیه نامناسب، عدم تحرک یا اضافه ‌وزن ربط بدهیم.

به‌ غیر از آن حتی اگر نیم کیلوگرم از وزن طبیعی خود بیشتر باشید، این مسئله می‌تواند خطر مرگ زودرس را برای شما بیشتر از حد کند. تمامی این اطلاعات و آمار باعث شد تا محققان آمریکایی نگرانی‌های بسیاری را برای جامعه خود داشته باشند و تصمیم گرفتند که یک روش جدید را به نام رژیم لاغری آمریکایی ابداع کنند تا براساس آن مردمان این کشور بتوانند در محدوده سالم وزنی بمانند.

آمار نشان می‌دهد که بیشتر از ۸۰ درصد افراد به بیماری دیابت نوع ۲ مبتلا هستند

آمار نشان می‌دهد که بیشتر از ۸۰ درصد افراد به بیماری دیابت نوع ۲ مبتلا هستند

حال که دریافتید رژیم لاغری آمریکایی چیست، باید بدانید که اطلاعات گسترده‌ای برای انجام این رژیم وجود دارد که در ادامه این مبحث به بررسی آن خواهیم پرداخت تا با استفاده از تخصص های دکتر کوهدانی به عنوان بهترین متخصص تغذیه بتوانید پروسه کاهش وزن را به صورت اصولی سپری کنید.

چه تفاوت‌هایی بین برنامه‌های غذایی آمریکایی با دیگر برنامه‌های غذایی وجود دارد؟

مهم‌ترین نکته‌ای که باعث می‌شود بدانید تفاوت رژیم لاغری آمریکایی با دیگر برنامه‌های غذایی در چیست، این است که محققین صلاح دانستند حذف هیچ کدام از مواد غذایی برای کاهش وزن اتفاق نیفتد. یعنی حذف کالری‌های مصرفی در این برنامه‌ریزی اتفاق نخواهد افتاد، بلکه شرایط کاهش وزن براساس اصلاح برنامه‌های غذایی شما اتفاق خواهد افتاد تا در این شرایط بتوانید در مدت ‌زمان مناسبی در یک ‌روند غذایی سالم قرار بگیرید و هم بتوانید کاهش وزن و سلامتی خود را بیشتر کنید.

مهم‌ترین تفاوت دیگر برای شناخت بیشتر رژیم لاغری آمریکایی این است که برخلاف دیگر رژیم‌هایی که در مدت ‌زمان اندکی قصد به نتیجه رسیدن را دارند، هدف اصلی این رژیم طولانی ‌مدت می‌باشد و نه‌ تنها فقط به کاهش وزن کمک نمی‌کند، بلکه برای سلامتی نیز مفید می‌باشد. در واقع قصد اصلی رژیم لاغری آمریکایی این است که به جهان نشان بدهد، سلامتی چه جایگاه بالایی به نسبت دیگر مواردی همچون زیبایی دارد.

حال که متوجه شدید منظور از رژیم لاغری آمریکایی چیست، می‌توانید به درک بالایی برسید که استفاده از این برنامه غذایی نه ‌تنها برای تناسب اندام و زیبایی مفید می‌باشد، بلکه کمک می‌کند تا بدن تقویت شود و آن را در راه مثبتی هدایت خواهد کرد.

پس هیچ‌گاه این نکته را از خاطر نبرید که زیر مجموعه داشتن اندامی سالم این است که از یک رژیم سالم تبعیت کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را در بر داشته باشید. برای این منظور که بتوانید از بهترین رژیم بهره کافی را ببرید تا به اهداف خود در زمینه کاهش وزن و داشتن زندگی سالم برسید، دکتر کوهدانی به‌ عنوان بهترین متخصص تغذیه می‌تواند به شما کمک کند تا قدم‌های مثبتی در زندگی خود بردارید.

چه تفاوت‌هایی بین برنامه‌های غذایی آمریکایی با دیگر برنامه‌های غذایی وجود دارد؟

چه تفاوت‌هایی بین برنامه‌های غذایی آمریکایی با دیگر برنامه‌های غذایی وجود دارد؟

انواع برنامه غذائی برای رژیم لاغری آمریکایی به چه صورت می‌باشد؟

دسته‌بندی‌های مختلفی برای رژیم لاغری آمریکایی وجود دارد، اما براساس مواردی همچون میزان مواد مغذی و تقویت سیستم ایمنی بدن قصد داریم تا در ادامه این مبحث گروه‌بندی‌های رژیم لاغری آمریکایی را برای شما شرح دهیم. پس با ما همراه باشید.

برنامه غذایی ساکنان مدیترانه

رژیم لاغری آمریکایی برای افرادی که ساکنان مدیترانه هستند، بدین ‌صورت است که سرشار از سبزیجات و نیترات می‌باشد و از چربی‌های اشباع نشده خبری نیست. همین‌طور این مردمان پرهیز بسیاری از گوشت قرمز و مواد غذایی کارخانه‌ای دارند و از مصرف آن‌ها جلوگیری می‌کنند. این مسئله به ‌عنوان ویژگی و مزیت عالی برای این برنامه غذایی به حساب خواهد آمد.

زیرا باعث کمتر شدن میزان استرس و افسردگی می‌شود و می‌تواند از مواردی همچون آلزایمر، دیابت، سرطان، کاهش یافتن فشارخون و بیماری‌های کلیوی جلوگیری کند. مهم‌ترین اهمیت استفاده از این نوع رژیم غذایی لاغری برای ساکنان مدیترانه این است که بتوانند سلامت خود را حفظ کنند.

برنامه غذایی نیمه گیاهخواری

یکی دیگر از رژیم‌های لاغری آمریکایی‌ها براساس برنامه‌های غذایی نیمه گیاه‌خواری سپری خواهد شد و پایه اصلی این برنامه‌ریزی استفاده از سبزیجات تازه و سالادها می‌باشد. البته غذاهایی که حاوی گوشت بسیار هستند نیز در این برنامه‌ریزی غذایی جای خواهند داشت.

در واقع اهمیت این نوع از برنامه‌ریزی غذایی به دلیل سالم بودن آن می‌باشد و هنگامی می‌توان به اهمیت آن پی‌برد که از وجود هر گونه مشکلات عروقی و گوارشی پیشگیری خواهد کرد. اهمیت استفاده از آن برای این مسئله می‌باشد که بتواند سلامت افراد را حفظ کند. پس امکان دارد که برخی از مردمان آمریکا از این رژیم لاغری بنابر ذائقه خود استفاده داشته باشند.

برنامه غذایی نیمه گیاهخواری

برنامه غذایی نیمه گیاهخواری

برنامه غذایی DASH

برای هر کدام از بیماری‌ها برنامه غذایی خاصی در نظر گرفته می‌شود، حال یکی از رژیم‌های غذایی که بسیار سالم می‌باشد و کمک می‌کند تا با وجود هر گونه سرطان و یا دیابت در بدن مبارزه شود، برنامه غذایی DASH می‌باشد.

شرایط مصرف این نوع از برنامه غذایی در رژیم لاغری آمریکایی بدین ‌صورت است که مصرف مواد غذایی سدیم کاملاً حذف ‌شده و موادی که حاوی کلسیم و پتاسیم می‌باشند، جایگزین این دسته از مواد غذایی شده‌اند. البته بسیاری از افراد این نوع از برنامه غذایی را با نام برنامه غذایی مدیترانه‌ای می‌شناسند، زیرا شباهت بسیاری به این نوع رژیم غذایی دارند.

برنامه غذایی کلینیک مایو

حال که دریافتید رژیم لاغری آمریکایی چیست و شرایط تبعیت از آن چگونه می‌باشد، یکی دیگر از انواع رژیم‌هایی که مردم آمریکا به آن علاقه دارند، برنامه غذایی کلینیک مایو می‌باشد. تاکید اصلی این رژیم روی استفاده مستمر و پی‌درپی میوه‌ها و سبزیجات سالم می‌باشد تا بتوانند عملکردهای بدن را در حالت بهینه نگه دارد.

اگر علاقه‌مند به استفاده از هر کدام از این رژیم‌های لاغری آمریکایی می‌باشید، بهتر است تحت نظر یک متخصص اقدام به استفاده از آن کنید و هیچ‌گاه خودسرانه از این نوع رژیم‌ها استفاده نداشته باشید. برای این منظور دکتر کوهدانی تخصص کافی را در زمینه تغذیه دارد و می‌تواند راهنمای خوبی برای انجام هر گونه رژیم لاغری باشد. با استفاده از نکات منحصر به ‌فرد دکتر کوهدانی به ‌عنوان بهترین متخصص تغذیه می‌توان در روند کاهش وزن و داشتن یک زندگی سالم موفق باشید.

برنامه غذایی کلینیک مایو

برنامه غذایی کلینیک مایو

رژیم لاغری آمریکایی پانزده‌ روزه به چه صورت برنامه‌ریزی می‌شوند؟

تا به این‌ قسمت از مطلب دریافتیم که رژیم لاغری آمریکایی چیست و هدف از انجام آن این است که به ‌جای حذف یکی از وعده‌های غذایی، مواد خاصی که تغذیه سالم را برای بدن افراد به ‌دنبال دارد، در رژیم غذایی لحاظ می‌کند و همین مسئله باعث شده تا طرف‌داران بسیاری برای کاهش وزن از این نوع رژیم غذایی استفاده داشته باشند.

برای ‌اینک ه افراد بتوانند در این ۱۵ روز از رژیم لاغری و آمریکایی استفاده داشته باشند، باید دستورالعمل‌هایی که در ادامه این مبحث ذکر می‌کنیم را رعایت کنند. البته انجام تمامی این دستورالعمل‌ها برای همه افراد امکان‌پذیر نیست.

امکان دارد برخی از شرایط این برنامه‌ریزی با بدن افراد سازگاری نداشته باشد.

زیرا امکان دارد برخی از شرایط این برنامه‌ریزی با بدن افراد سازگاری نداشته باشد. برای این منظور می‌توانید از تخصص‌های دکتر کوهدانی به ‌عنوان بهترین متخصص تغذیه استفاده کنید تا تشخیص دهد که شما شایسته استفاده از این نوع رژیم غذایی هستید.

 • میزان انسولین خون خود را براساس مصرف یک صبحانه کامل و سالم که میزان زیادی پروتئین در آن وجود دارد، ثابت کنید.
 • در این ۱۵ روز نوشیدنی مخصوص شما آب و قهوه می‌باشد.
 • میزان زیادی از سبزیجات تازه استفاده داشته باشید تا باعث طول عمر بیشتر شود.
 • استفاده منظم از غلاتی همچون برنج و ماکارونی سبوس‌دار، بیماری‌های تنفسی را به حداقل می‌رساند.
 • به‌ جای استفاده از گوشت قرمز، مصرف ماهی را در وعده‌های خود افزایش دهید.

نکات پراهمیت رژیم لاغری آمریکایی

تا به اینجای مبحث دریافتیم که رژیم لاغری آمریکایی چیست و همان‌طور که مشخص است، هدف از انجام آن بهبود بخشیدن سلامتی انسان‌ها می‌باشد و باعث می‌شود که بدن افراد از بسیاری از بیماری‌ها در امان بماند.

استفاده از این رژیم لاغری به خصوص برای افراد میان‌سال کاربرد بالایی دارد و می‌تواند به آن‌ها در کاهش وزن کمک کند. هنگامی‌ که میزان انسولین در بدن افراد توسط این رژیم لاغری ثابت باقی بماند، به‌ عنوان یک نشانه سلامتی شناخته می‌شود. در کنار آن میانبرهای مقوی و استفاده از ماهی به‌ عنوان وعده‌های اصلی می‌تواند کارایی این رژیم را بسیار افزایش بدهد.

تحقیقات بسیاری روی این رژیم لاغری انجام‌ گرفته که نشان می‌دهد خواص فوق ‌العاده‌ای در پی وجود غلات در این رژیم گسترده ‌است. برنامه غذایی رژیم لاغری آمریکایی می‌تواند کمبود کلسیم و ویتامین‌های دی را که در بدن بسیاری از افراد با سنین بالا مشاهده می‌شود، جبران کند. همین مسئله باعث شده تا افراد بسیاری به این نوع رژیم روی بیاورند.

نکات پراهمیت رژیم لاغری آمریکایی

نکات پراهمیت رژیم لاغری آمریکایی

رژیم لاغری آمریکایی ۴ هفته‌ای

بدن برخی از افراد به‌گونه‌ای است که برای عادت کردن به یک رژیم لاغری، نیاز به گذراندن زمان بیشتری دارند. این مسئله باعث می‌شود تا مدت ‌زمان رژیم لاغری آمریکایی افزایش پیدا کند. امکان دارد به دلیل این ‌که تفاوت بسیار زیادی در این نوع برنامه غذایی با برنامه غذایی قبلی شما وجود دارد، نتوانید به‌ سادگی به آن عادت کنید و یا نحوه تغذیه خود را صحیح کنید.

اما نیازی به نگرانی برای این مسئله وجود ندارد. زیرا به ‌جای ۱۵ روز می‌توانید برنامه غذایی رژیم لاغری آمریکایی را در ۱ ماه سپری کنید و به بدن خود این اجازه را بدهید تا بتواند بر روش سالم تغذیه عادت کند و این روش را همیشگی بداند.

اگر به درک این مطلب برسید که استفاده از رژیم لاغری آمریکایی می‌تواند به شما کمک کند که در ادامه زندگی خود بدن سالمی داشته باشید، راحت‌تر با این نوع رژیم غذایی کنار خواهید آمد و دیگر نیاز به استفاده از رژیم‌های متعدد نخواهید داشت.

رسیدن به اندام ایده‌آل نعمت بزرگی است که بر اثر استفاده از رژیم لاغری آمریکایی در مدت ‌زمان کمی با تلاش بسیار اتفاق خواهد افتاد. فقط باید در این راه مصمم باشید و به این نوع تغذیه عادت کنید. اگر بتوانید به این نوع رژیم لاغری متعهد باقی بمانید، ادامه راه برای شما هموارتر خواهد شد.

رژیم لاغری آمریکایی جدید

با توجه به این ‌که بیماری کرونا در جوامع امروز همه‌گیر شده ‌است و باید اهمیت بیشتری به ‌سلامت و مقاومت بدنی داد، برای این منظور به نسبت هر زمان دیگری نیاز به برنامه غذایی سالم احساس می‌شود و اغلب آمریکایی‌ها بیشتر به سمت سالم خوری پیش رفته­اند. متخصصین تغذیه همچون دکتر کوهدانی در این زمینه برنامه‌های پیشنهادی بسیاری به متقاضیان خود خواهند داد.

زیرا اگر فردی بدون آگاهی از طریق راه‌حل‌های دیگری همچون رژیم‌های غذایی نامناسب به کاهش وزن می‌پردازد، سیستم ایمنی بدن او ضعیف خواهد شد و این تضعیف می‌تواند در مبتلا شدن به بیماری کرونا نقش داشته باشد.

پس‌ ،از نظر دکتر کوهدانی این مسئله هرگز توصیه نمی‌گردد. اگر نیاز به کاهش وزن در این اوضاع ‌و احوال دارید، پیشنهاد می‌کنیم از رژیم لاغری سالمی همچون رژیم غذایی آمریکایی توسط و تحت نظارت دکتر کوهدنی به ‌عنوان بهترین متخصص تغذیه استفاده داشته باشید تا در این امر موفق باشید و به ‌سلامتی خود آسیبی وارد نکنید.

رژیم لاغری آمریکایی جدید

رژیم لاغری آمریکایی جدید

رژیم لاغری آمریکایی سه‌روزه به چه صورت می‌باشد؟

در تمامی مطالب بالا برای شما اطلاعاتی در رابطه با این که رژیم لاغری آمریکایی چیست، داشتیم. اما یک رژیم دیگر سه‌روزه با نام رژیم سه‌روزه آمریکایی برای این کشور طراحی شده ‌است که برخی از افرادی که قصد کاهش وزن با سرعت بالا را دارند، از این رژیم غذایی استفاده می‌کنند. البته امکان دارد نام‌های دیگری برای آن به نام رژیم غذایی نیرو دریایی یا رژیم غذایی بستنی در نظر گرفته شود.

برای کاهش وزن با سرعت بالا، این رژیم غذایی کاربرد بسیاری دارد که می‌تواند در طول ۱ هفته حدوداً ۴ تا ۵ کیلوگرم از وزن افراد را کاهش دهد. مدت برنامه‌ریزی این رژیم کوتاه می‌باشد، اما باعث کاهش وزن بسیار زیادی خواهد شد.

پیشنهاد می کنیم از سایر مطالب سایت دکتر کوهدانی دیدن کنید.

عملکرد اصلی رژیم سه‌روزه آمریکایی

این رژیم لاغری کاملاً فوری می‌باشد و در آن غذاهای کلسترول با غذاهای پروتئین‌ها و کربوهیدرات‌ها جابجا خواهند شد. یعنی وعده‌های صبحانه، ناهار و شام در ۳ روز اول هفته بسیار کالری کمتری دارند که در نهایت باید در کل روز بین ۱۱۰۰ تا ۱۴۰۰ کالری دریافت شود.

در طول این ۳ روز میان وعده‌ها برای شما مجاز نمی‌باشد. اما ۴ روز در هفته می‌توانید استراحت کنید و هر غذایی استفاده کنید. اما هنوز محدودیت‌هایی باید برای شما در نظر گرفته شود که مهم‌ترین آن تمرکز روی مصرف غذای سالم و کم‌کالری می‌باشد.

اعتقاد طرف‌داران این نوع رژیم این است که با افزایش متابولیسم و سوخت ‌و ساز بدن بر اثر مواردی همچون قهوه یا چای سبز ترکیباتی در این رژیم حاصل می‌گردد که می‌تواند به کاهش وزن کمک بسیاری کند. اما امکان دارد این ادعا از نظر متخصصین درست و کاربردی نباشد. به دلیل این‌ که بقیه ترکیبات غذایی نمی‌تواند چربی سوزی بالایی را به دنبال داشته باشد.

عملکرد اصلی رژیم سه‌روزه آمریکایی

عملکرد اصلی رژیم سه‌روزه آمریکایی

هنگامی ‌که میزان کربوهیدرات‌ها و کالری‌های ذخیره گلیکوژن کاهش پیدا می‌کند، آب بدن نیز کمتر می‌شود و در واقع دلیل اصلی کاهش وزن بر اثر کمبود آب بدن می‌باشد و چربی‌ها همچنان پابرجا هستند.

به‌ همین دلیل است که تاثیرگذاری این نوع رژیم بسیار بالا می‌باشد و محبوبیت بسیاری دارد. اما بهتر است اگر قصد دارید از این نوع رژیم استفاده کنید، تحت نظارت یک متخصص باشید. دکتر کوهدانی در این زمینه تخصص کافی دارد و می‌تواند بنا بر شرایط شما تعیین کند که کدام یک از رژیم‌های لاغری آمریکایی می‌تواند برای شما اثربخش باشد.

نکات مد نظر برای رژیم سه‌روزه آمریکایی

نکات مهمی باید در طول این رژیم رعایت گردد که به شرح زیر می‌باشد.

 • هیچ‌گونه محدودیتی برای نوشیدن قهوه، چای، آب یا دمنوش‌های گیاهی وجود ندارد.
 • اگر وعده‌های غذایی و میزان دریافتی کالری را روزانه حساب کنید، میزان تعیین‌شده انرژی‌های دریافتی نباید بیشتر از حد رژیم شما باشد.
 • تاثیرگذاری این رژیم بر اثر نوشیدن آب گرم در کنار چند قطره آب ‌لیمو بسیار بیشتر خواهد شد.
 • ورزش‌های سخت در طول این رژیم سه‌روزه نباید انجام بگیرد.

موارد جایگزین رژیم سه روزه آمریکایی

اگر در طول رژیم لاغری آمریکایی سه‌روزه به هرکدام از مواد غذایی این رژیم حساسیت داشته باشید، می‌توانید از موارد جایگزین آن استفاده کنید.

 • جایگزین گوشت برای گیاه‌خواران: پنیر کاتیج، حبوبات، آجیل
 • جایگزین گوشت برای افراد حساسیتی: پنیر سویا، پنیر توفو، لوبیا، عدس، کینو
 • جایگزین‌های تن ماهی: گوشت مرغ، گوشت بوقلمون، گوشت بدون چربی گوسفند
 • جایگزین‌های موز: هلو، انبه هندی، زردآلو، کیوی، پوره سیب، انگور
 • جایگزین‌های گریپ فروت: بقیه‌ی میوه‌های خانواده‌ی مرکبات همانند پرتقال
 • جایگزین کره بادام‌زمینی: کره تخم آفتابگردان، کره بادام‌هندی، کره بادام، کره آجیل، خود آجیل
موارد جایگزین رژیم سه روزه آمریکایی

موارد جایگزین رژیم سه روزه آمریکایی

مزایای استفاده از رژیم نظامی سه‌روزه آمریکایی

برای این‌ که بدانید رژیم لاغری آمریکایی چیست، این رژیم سه‌روزه می‌تواند مزایای بسیاری را روی بدن افراد به ‌دنبال داشته باشد که برخی از افراد ترجیح می‌دهند تا لاغری را توسط این راهکار تجربه کنند. ویژگی‌های آن به ‌شرح موارد زیر می‌باشد.

لاغری با سرعت بالا

در طول هفته اگر فردی از این نوع رژیم سه‌روزه استفاده داشته باشد، بین ۴ تا ۵ کیلوگرم کاهش وزن را تجربه خواهد کرد و این می‌تواند برای افرادی که اضافه ‌وزن بسیاری دارند، نتیجه مفیدی باشد.

اگر قصد دارید که نتایج بسیاری را ببینید و سبک زندگی خوبی را تجربه کنید، باید به این نوع رژیم پای‌بند باشید و بهتر است از رژیم لاغری آمریکایی استفاده داشته باشید. زیرا در مدت ۳ روز فقط چندین کیلو از وزن شما کاهش پیدا می‌کند و امکان بازگشت آن براثر برگشت به رویه قبلی امکان‌پذیر می‌باشد.

در دسترس بودن مواد غذایی

تنوع و قوانین بسیار پیچیده‌ای در این نوع رژیم غذایی وجود ندارد و روش پخت غذا بسیار آسان می‌باشد. بنابراین افراد در مدت کم و با غذاهای راحت می‌توانند کاهش وزن را تجربه کنند.

افزایش پروتئین در رژیم سه‌روزه

وجود پروتئین در این رژیم سه ‌روزه باعث می‌شود تا ماهیچه‌های بدن همچنان باقی بمانند و میزان پروتئین مد نظر برای انرژی روزانه‌ی افراد به بدن خواهد رسید تا معده احساس سیری داشته باشد.

افزایش پروتئین در رژیم سه‌روزه

افزایش پروتئین در رژیم سه‌روزه

معایب رژیم لاغری سه‌روزه آمریکایی

با توجه به این‌که این رژیم لاغری می‌تواند کاهش وزن مفید در طول یک هفته برای افراد به وجود بیاورد، اما نگرانی‌هایی را نیز به ‌دنبال دارد که از طریق متخصصینی همچون دکتر کوهدانی امکان دارد تایید نشود.

بنابراین برای این‌که از رژیم مد نظر با شرایط خود استفاده کنید، باید به دکتر کوهدانی به ‌عنوان بهترین متخصص تغذیه مراجعه کنید. اما در ادامه برخی از مشکلات رژیم نظامی سه‌روزه آمریکایی را برای شما خواهیم گفت تا بدانید که استفاده از رژیم لاغری آمریکایی در حد متعادل می‌تواند به افراد کمک کند اما هر گاه بخواهید هر گونه رژیمی را در مدت‌ زمان اندکی انجام بدهید، باعث به وجود آمدن مشکلاتی نیز خواهد شد.

عدم پایداری در کاهش وزن

با توجه به این‌که در طول یک هفته افراد می‌توانند ۴ تا ۵ کیلوگرم براثر این رژیم سه ‌روزه کاهش وزن داشته باشند، امکان دارد عادت غذایی و سبک زندگی شما را به‌ صورت کامل عوض کند و بعد از این که مدت ‌زمان یک ‌هفته‌ای رژیم لاغری به پایان برسد، با برگشتن به عادت قبلی وزن از دست ‌رفته مجدداً باز خواهد گشت و امکان دارد تا افزایش وزن مجدد اتفاق بیفتد و این به ‌عنوان یک نتیجه ناپایدار می‌باشد. اگر قصد دارید نتایج پایداری برای رژیم داشته باشید، رژیم لاغری آمریکایی می‌تواند برای شما مفید باشد.

بروز مشکلات متابولیسمی

با توجه به این ‌که مواد غذایی در این رژیم در درازمدت متنوع نمی‌باشد، امکان دارد بدن افراد را با برخی از مواد در معرض کمبود برخی از مواد مغذی قرار بدهد. همان‌طور که متوجه شدید، رژیم نظامی سه‌روزه در آمریکا و از مواد فرآوری شده زیادی مثل هات‌داگ، بستنی و بیسکویت‌ها تبعیت می‌کند و این غذاها شکر و سدیم بسیار بالایی دارند که امکان دارد متابولیسم بدن را در دراز مدت دچار مشکلات جدی کنند و امکان دارد که این محدودیت مواد مغذی در بدن افراد با استفاده از مولتی‌ویتامین ها نیز جبران نشود.

به‌ همین دلیل پزشکان توصیه می‌کنند تا به ‌جای استفاده از این رژیم کوتاه‌ مدت از رژیم لاغری آمریکایی استفاده داشته باشید که تمامی زندگی خود را بر یک اصول منطقی باقی بمانید و همه ویتامین‌های بدن شما تامین گردد.

بروز یبوست

فیبرهای محلولی که از طریق موز در رژیم لاغری سه‌ روزه نظامی آمریکایی تهیه می‌شود، نمی‌تواند حرکات روده را کنترل کند و باعث می‌شود تا فرد به یبوست مبتلا شود. به ‌همین دلیل توصیه می‌شود که هر فردی که قصد استفاده از رژیم‌های متنوع به خصوص رژیم لاغری آمریکایی را دارد، باید به‌طور روزانه ۳۸ گرم فیبر خوراکی استفاده کند. اما وجود فیبرهای مفید در این رژیم نگران‌کننده می‌باشد.

احساس گرسنگی

خوراکی‌های متداول در این رژیم سه‌روزه به بدن می‌رسد. هم مواردی همچون بستنی باعث افزایش قند خون می‌شود و احساس گرسنگی را در بدن افراد بسیار بیشتر خواهد کرد. به ‌همین دلیل این ماده به ‌صورت چربی اشباع ‌نشده می‌تواند در بدن ذخیره‌سازی گردد.

هنگامی ‌که از این رژیم پیروی می‌کنید، احساس گرسنگی بیشتری خواهید داشت و امکان دارد این گرسنگی شما را از ادامه دادن این برنامه غذایی منصرف کند و با گذشت ۱ هفته افزایش وزن چشمگیری برای شما اتفاق بیفتد.

بر اساس این دسته از مسائل، پزشکان متخصص همانند دکتر کوهدانی به‌ عنوان بهترین متخصص تغذیه به بیماران خود تذکر می‌دهند که اگر قصد کاهش وزن دارید، بهتر است از یک رژیم اصولی و پایدار استفاده کنید که معایب آن نگران ‌کننده نباشد. رژیم لاغری آمریکایی می‌تواند بهترین شرایط را برای افراد به‌ صورت پایدار فراهم کند تا بتوانند به‌ سلامت کافی برسند. زیرا هدف اصلی رژیم لاغری آمریکایی به‌ غیر از کاهش وزن سلامت افراد می‌باشد.

احساس گرسنگی

احساس گرسنگی

تبعیت از برنامه غذایی رژیم لاغری آمریکایی بر چه اساس است؟

حال که دریافتیم رژیم لاغری آمریکایی چیست و با چه هدفی انجام می‌گیرد، باید از برنامه‌های غذایی هفت ‌روزه آن اطلاعاتی داشته باشید. تمرکز اصلی این برنامه غذایی به‌ جای این‌ که حذف کردن بخشی از غذاها را در بر داشته باشد و روی کالری شماری شما تمرکز کند، به این مبحث تمرکز می‌کند که از غذاهای سالم استفاده داشته باشید و از غذاهای ناسالم و فرآوری شده پرهیز کنید.

در واقع تاکید آن روی این ‌موضوع می‌باشد تا بتواند سالم خواری را به افراد یاد بدهد. محققین و متخصصینی که این نوع رژیم لاغری را طراحی کرده‌اند، دستورالعمل‌های خاصی برای زمان‌های متعدد در نظر گرفته‌اند.

حال در ادامه این مبحث می‌خواهیم در رابطه با ۷ روز برنامه غذایی رژیم لاغری آمریکایی برای شما اطلاعاتی داشته ‌باشیم تا برای افزایش انرژی و کاهش وزن به شما کمک بسیاری کند.

تبعیت از برنامه غذایی رژیم لاغری آمریکایی بر چه اساس است؟

تبعیت از برنامه غذایی رژیم لاغری آمریکایی بر چه اساس است؟

برای رژیم لاغری آمریکایی باید هر روز صبحانه میل کنید

استفاده از وعده صبحانه به‌ عنوان یکی از مهم‌ترین وعده‌های غذایی در رژیم لاغری آمریکایی به حساب خواهد آمد و به ‌عنوان یک قانون مهم نوشته می‌شود. پس می‌توان این نوع رژیم را مبنا بر صبحانه شناخت.

تحقیقات بسیار زیادی این مبحث را به اثبات رسانده که افرادی که تحت استفاده از رژیم‌های لاغری می‌باشند، هنگامی‌که وعده‌ی صبحانه را به ‌اندازه کافی استفاده می‌کنند، نسبت ‌به افرادی که وعده صبحانه را جدی نمی‌گیرند و آن را از رژیم غذایی خود حذف می‌کنند، ثبات بهتری برای کاهش وزن دارند و می‌توانند عملکرد بهتری از بدن خود را مشاهده کنند.

زیرا استفاده از صبحانه می‌تواند یک وعده کامل غنی از پروتئین‌ها، غلات کامل و میوه‌ها را به ارمغان بیاورد و کمک خواهد کرد تا در تمام طول صبح، سطح انسولین افراد در حد نرمال باقی بماند.

نرمال نگه‌ داشتن سطح انسولین

پس در کنار این مسئله نرمال نگه‌ داشتن سطح انسولین برای درمان دیابت و متعادل‌ سازی فشار خون نیز تأثیر بسیار مهمی ایفا خواهد کرد. به ‌غیر از آن اهمیت استفاده از صبحانه در رژیم لاغری آمریکایی به این دلیل است که افراد را از پرخوری‌های روزانه در امان نگه دارد.

بررسی‌های متعددی انجام ‌شده است. طبق این مطالعات می‌توان دریافت که حدوداً ۴ هزار نفر از افرادی که توانسته بودند به تناسب اندام خود برسند و آن را در مدت ‌زمان طولانی و حداکثر ۶ سال حفظ کنند، از صبحانه استفاده می‌کردند.

با بررسی‌های مختلف و پرسش و پاسخ‌ها دریافتیم که این افراد وعده صبحانه را جدی می‌گرفتند و باعث شده بود تا وزن بیشتری از دست بدهند. حتی تمامی این افراد به نسبت اشخاص دیگری که از رژیم‌های متعدد تبعیت کرده بودند، وزن خود را در محدوده ثابتی نگه داشته باشند.

برای این ‌که دریابید رژیم لاغری آمریکایی چیست، باید بگوییم وعده صبحانه در این رژیم شامل غلات کامل همراه با سبوس و میوه‌جات می‌شود. صبحانه‌های بسیار زیاد ایرانی یافت می‌شود که غلات و میوه‌ها در آن حرف اصلی را می‌زند.

حلیم در کنار یک خوشه انگور می‌تواند نقش مؤثری را در رژیم لاغری آمریکایی ایفا کند

به ‌عنوان نمونه حلیم در کنار یک خوشه انگور می‌تواند نقش مؤثری را در رژیم لاغری آمریکایی ایفا کند. اما باید به این نکته دقت داشته باشید که تنوع در وعده‌های صبحانه بسیار مهم و ضروری است. زیرا نباید همیشه از یک خوراک خاص استفاده کنید. این ‌که بتوانید وعده‌های صبحانه را کامل و متعادل استفاده کنید، باعث جلوگیری از گرسنگی در طول روز می‌شود و همین شرایط می‌تواند سیستم بدنی شما را محافظت کند.

حلیم در کنار یک خوشه انگور می‌تواند نقش مؤثری را در رژیم لاغری آمریکایی ایفا کند

حلیم در کنار یک خوشه انگور می‌تواند نقش مؤثری را در رژیم لاغری آمریکایی ایفا کند

 • پیشنهاد صبحانه برای رژیم لاغری آمریکایی

دو نمونه از انتخابات خوب برای صبحانه در رژیم لاغری آمریکایی را به شما پیشنهاد خواهیم داد تا بتوانید سلامت خود را تضمین کنید.

 • ساندویچ تخم‌ مرغ در کنار توت‌ فرنگی
 • استفاده از غلات سبوس‌دار با شیر کم ‌چرب و موز

برای رژیم لاغری آمریکایی باید آب بیشتری بنوشید

اغلب ما اطلاعات کافی در رابطه با میزان کالری دریافتی از طریق نوشیدنی‌های مختلفی همچون آب‌میوه‌ها، نوشابه‌های گازدار و دیگر موارد نداریم و نمی‌دانیم از طریق این موارد سطح انرژی و کالری ما به چه اندازه افزایش پیدا می‌کند. اما برای ‌این که درک کنید رژیم لاغری آمریکایی چیست، پیشنهاد اصلی این رژیم این است که تا مدت‌ زمان ۲ هفته به ‌غیر از قهوه و آب هیچ چیز دیگری به ‌عنوان نوشیدنی میل نکنید.

قطعا بعد از گذشت ۲ هفته می‌توانید نتیجه‌ای حیرت انگیز را با استفاده از این ۲ نوشیدنی معرکه احساس کنید. این شرایط باعث می‌شود تا از نوشابه‌های رژیمی پرهیز کنید. زیرا اغلب مواقع تحقیقات به این بررسی رسیده ‌است که نوشابه‌های رژیمی می‌تواند باعث افزایش یافتن ولع بدن برای دریافت غذاهای شیرین دیگر باشد و کمک می‌کند تا میزان قند و کالری دریافتی از طریق غذاهای متعدد دیگر در طول روز افزایش پیدا کند.

برای رژیم لاغری آمریکایی باید آب بیشتری بنوشید

برای رژیم لاغری آمریکایی باید آب بیشتری بنوشید

براساس این مبحث اگر قصد داشته باشید تا از رژیم لاغری آمریکایی استفاده کنید، با توجه به این ‌که این رژیم می‌تواند تأثیر بسیاری برای بدن داشته باشد و نوشیدنی‌هایی همچون آب و قهوه می‌تواند نیاز بدن را در این ۱۴ روز برطرف کند، دکتر کوهدانی می‌تواند به‌ عنوان بهترین متخصص تغذیه برای شما از عملکردهای بهتر این رژیم بگوید تا با برنامه‌ریزی درست و راهکارهای متنوع، این رژیم را پشت سر بگذارید و نتایج آن را با چشم مشاهده کنید. بنابراین از تخصص دکتر کوهدانی به‌ عنوان بهترین متخصص تغذیه در این امر غافل نشوید.

برای رژیم لاغری آمریکایی، ماهی بسیار میل کنید

یکی دیگر از مهم‌ترین مواد غذایی که باید در رژیم غذایی آمریکایی حتما از آن استفاده شود، ماهی می‌باشد. در واقع ماهی جزو لاینفک این رژیم غذایی می‌باشد. دلیل اصلی محققین و متخصصین آمریکایی برای گنجاندن ماهی در این رژیم غذایی این است که مواد مغذی بسیار زیادی در آن وجود دارد و با کالری کم می‌تواند در محدود کردن میزان دریافت کالری‌ها کمک کند. به ‌غیر از تمامی این مسائل، اسیدهای چرب امگا ۳ در ماهی‌ها وجود دارد که می‌تواند سلامت مغز را تضمین کند و برای آن بسیار مفید و ضروری می‌باشد.

برای رژیم لاغری آمریکایی، ماهی بسیار میل کنید

برای رژیم لاغری آمریکایی، ماهی بسیار میل کنید

مطالعات بسیاری صورت ‌گرفته و این ‌موضوع به اثبات رسیده که استفاده از ماهی‌ها می‌تواند در برطرف نمودن و خطرات مبتلا به بسیاری از بیماری‌ها کمک کند و مواردی همچون مبتلا شدن به برخی از سرطان‌ها را تا حد ممکن کاهش می‌دهد. به خصوص التهاب‌های مختلفی همانند آرتریت روماتوئید در بدن اتفاق می‌افتد که با استفاده از مصرف ماهی بهبود بخشیده می‌شود.

در واقع استفاده از ماهی به ‌عنوان گوشت سفید کاملاً روندی برعکس مصرف گوشت قرمز و محصولات فرآوری شده دارد. مواردی همچون هات ‌داگ، سوسیس و گوشت‌های قرمز می‌تواند خطر مبتلا شدن به التهابات را افزایش دهد.

پس ‌از وجود ماهی در رژیم غذایی آمریکایی غافل نشوید. دکتر کوهدانی به ‌عنوان بهترین متخصص تغذیه این موضوع را تایید می‌کند. حال که شناخت درستی در رابطه با این ‌که رژیم لاغری آمریکایی چیست پیدا کردید، اگر قصد پیروی از آن را دارید، ماهی‌ها را حتما در وعده‌های غذایی خود بگنجانید و از وجود آن‌ها بهره ببرید.

برای رژیم لاغری آمریکایی، میزان زیادی میوه و سبزیجات بخورید

روند استفاده از برخی رژیم‌های غذایی بدین‌ گونه است که گاهی سبزیجات و میوه‌ها در آن‌ها هیچ‌ جایگاهی ندارند. اما برای استفاده از رژیم آمریکایی شرایطی در نظر گرفته‌ شده که استفاده از میوه‌ها و سبزیجات در آن‌ها حرف اول را می‌زند.

زیرا مطالعات بسیار زیادی توانسته این‌ موضوع را به اثبات برساند که استفاده از سبزیجات و میوه‌ها در یک رژیم غذایی باعث افزایش طول عمر خواهد شد. بررسی‌ها و ارزیابی‌های محققان این نتیجه را در بر داشته است که وجود این مواد غذایی میزان زیادی از آنتی‌اکسیدان‌ها را به بدن می‌رساند و می‌تواند برای کاهش وزن فرایند موثری را به وجود بیاورد.

پس هنگامی‌که به نزد دکتر کوهدانی برای استفاده از رژیم لاغری آمریکایی مراجعه می‌کنید، این دسته از مسائل در برنامه‌های غذایی شما جای خواهند گرفت و می‌توانید در طول روزمره براساس تجویز پزشک از میوه‌ها و سبزیجات استفاده داشته باشید.

برای رژیم لاغری آمریکایی، غلات کامل استفاده کنید

مسئله مهم دیگری که باید در روند رژیم آمریکائی به آن پرداخت، استفاده از غلات کامل می‌باشد. زیرا میزان زیادی از مواد معدنی و فیبرها در غلات وجود دارد و در کنار آن ویتامین‌های بسیاری در پی استفاده از آن‌ها به بدن خواهد رسید.

اگر به ‌صورت منظم از غلات سبوس‌دار همانند ماکارونی سبوس‌دار، برنج قهوه‌ای، گندم سبوس‌دار، نان و دیگر موارد استفاده داشته باشید، این دسته از مواد غذایی می‌تواند خطر مبتلا شدن به بیماری‌های قلبی و دیگر مواردی همچون سرطان‌های روده بزرگ، بیماری‌های تنفسی، سرطان سینه و دیگر موارد را به حداقل برساند و در کنار تمامی مزایایی که برای مصرف غلات کامل ذکر می‌گردد، در کاهش وزن تاثیرگذاری بسیار بالایی دارند و می‌توانند برای از بین بردن چربی‌های شکمی نقش بسیار مؤثری را ایفا کنند.

برای رژیم لاغری آمریکایی، غلات کامل استفاده کنید

برای رژیم لاغری آمریکایی، غلات کامل استفاده کنید

پس وجود غلات کامل را در رژیم‌های غذایی خود نادیده نگیرید. حال که دریافتید رژیم لاغری آمریکایی چیست و جایگاه غلات کامل در آن تنها به چه منظور می‌باشد، دکتر کوهدانی می‌تواند در روند انجام این رژیم شما را یاری کند تا بتوانید بر اساس نکات ریزی که در رژیم لاغری آمریکایی وجود دارد، به هدف خود یعنی سلامت عمر و کاهش وزن دست پیدا کنید.

در رژیم لاغری آمریکایی هیچ‌وقت احساس گرسنگی نخواهید کرد

مهم‌ترین چیزی که باعث می‌شود تا افراد از رژیم لاغری آمریکایی استقبال کنند، این است که باعث می‌شود تعداد دفعات خوردن را افزایش دهید، اما در هر وعده غذایی میزان کمی از مواد غذایی را مصرف کنید.

در حقیقت اگر دقت داشته باشید، شما فقط بر اساس نیاز بدن خود غذا می‌خورید و هنگامی‌ که کاملاً سیر می‌شوید، دیگر نیازی به استفاده از غذاها ندارید. پس بدون این‌ که انرژی زیادی دریافت کنید، معده شما سیر شده ‌است.

رژیم لاغری آمریکایی لذت دور هم بودن است

یکی دیگر از نکات مهم برای استفاده از این نوع رژیم غذایی این است که تفاوت آن ‌چنانی بین غذای شما و دیگر افراد خانواده وجود ندارد و شما قادر هستید تا هر غذایی که خانواده آن را استفاده می‌کند نیز میل کنید و از دور هم بودن خانواده لذت خواهید برد.

در واقع این نوع تغذیه فقط ابعاد غذای شما را کاهش می‌دهد و هیچ‌گونه عدم دسترسی برای غذاها را به شما تحمیل نخواهد کرد. اگر دیگر اعضای خانواده نوع تغذیه سالم شما را بهتر درک کنند نیز می‌توانند کاهش وزن تجربه کنند و از تغذیه سالم‌تری بهره‌مند شوند. در کنار تمامی این موارد، این رژیم می‌تواند تاثیر بسیاری روی کنترل قند خون در بیماران دیابتی داشته‌ باشد.

رژیم لاغری آمریکایی لذت دور هم بودن است

رژیم لاغری آمریکایی لذت دور هم بودن است

نکته جالب دیگر این است که استفاده از رژیم لاغری آمریکائی می‌تواند باعث شود تا در طول عمر خود زندگی سالم و سلامت بدنی کافی را داشته باشید. بر اساس این مباحث درک کردید که شرایط استفاده از این نوع رژیم به چه صورت می‌باشد و اصول رژیم لاغری آمریکایی چیست، پس با تبعیت از این رژیم می‌توانید به تقاضای خود برای داشتن زندگی سالم دست پیدا کنید.

نکات مهم برای استفاده از رژیم لاغری آمریکایی در چه مواردی خلاصه می‌شود؟

تمامی تلاش ما در این مطلب این است که آگاهی کافی را در رابطه با این که رژیم لاغری آمریکایی چیست، برای شما فراهم آوریم. به‌ غیر از تمامی نکات ریزی که در مبحث این رژیم غذایی ذکر می‌گردد،

برخی از دستورالعمل‌های دیگر به تشخیص محققان آمریکایی به اثبات رسیده تا افرادی که قصد پیروی کردن از این نوع رژیم غذایی را دارند، به این مسائل نیز پای‌بند باشند و براساس پیروی کردن از آن‌ها بتوانند یک رژیم استاندارد را تجربه کنند. حال در ادامه این مبحث به توصیه دکتر کوهدانی به ‌عنوان بهترین متخصص تغذیه قصد داریم که این دسته از نکات را برای شما بررسی کنیم.

مراقب غذاهای رژیمی باشید

این امری بدیهی است که ما ایرانیان اغلب توجهی به برچسب انرژی که روی محصولات مختلف وجود دارد، نداریم. نمی‌توان هیچ‌گونه آمار مشخصی در رابطه با این که چه تعداد از افراد به دلیل عدم آگاهی و بدون اهمیت شمردن مصرف غذایی و برچسب‌های محصولات از آن‌ها استفاده کرده‌اند و به افزایش وزن رسیده‌اند را بیان کرد. روی هر کدام از محصولات برچسبی همچون کم‌چرب یا بدون چربی ذکر می گردد که این می‌تواند استفاده را برای مصرف‌ کننده راحت‌تر کند.

پس در روند استفاده از رژیم لاغری آمریکایی باید برای ‌این که به اهداف خود دست پیدا کنید، این‌ موضوع را مهم بشمارید. برخی از محصولات برای این ‌که از هیچ‌گونه چربی در آن‌ها استفاده‌ نشده است، برای این که مزه از بین ‌رفته چربی را با یک مزه جایگزین برطرف کنند، از شکر استفاده می‌کنند که این محصولات فرآوری شده بسیار نگران‌ کننده می‌باشد.

برخی از غذاهای رژیمی بسیار فرآوری شده‌اند و این باعث می‌شود تا هر گونه مواد مغذی که در درون آن‌ها استفاده شده ‌است، دیگر خاصیتی نداشته باشد و باعث می‌شود که کالری زیادی برای بدن فراهم سازد.

هنگامی ‌که تحت نظر رژیم لاغری آمریکایی می‌باشید، باید حتما این مسئله را در نظر بگیرید که در هنگام استفاده از غذاهای رژیمی مراقب این ‌که کالری زیادی به بدن شما وارد شود، داشته باشید.

مراقب غذاهای رژیمی باشید

مراقب غذاهای رژیمی باشید

حدوداً ۲ هفته بیرون از منزل غذا نخورید

یکی از توصیه‌های دکتر کوهدانی براثر شناخت دقیق از رژیم لاغری آمریکایی این است که قانون اصلی این رژیم به گونه ایست که فرد باید در طی این رژیم یعنی ۲ هفته بیرون از خانه غذا میل نکند.

زیرا مشکلات احتمالی در هنگام ناهار خوردن خارج از خانه برای افراد رخ خواهد داد و هنگامی‌ که فرد خارج از منزل می‌باشد، دیگر توجهی به اندازه‌ی غذای مصرفی ندارد و همین مسئله باعث می‌شود که بدون توجه، بیشتر از حالت عادی غذا میل کند. پس تا جای ممکن تلاش کنید در این ۲ هفته فقط در منزل غذا میل کنید.

برچسب روی مواد غذائی را بررسی کنید

طبق تحقیقاتی که روی افراد انجام شده، می‌توان درک کرد افرادی که توجه بیشتری به برچسب مواد غذائی دارند، می‌توانند از رژیم غذایی سالم‌تری بهره‌مند گردد. تحقیقات بسیاری توسط سازمان بهداشت ایالات‌ متحده انجام ‌گرفته و این ‌موضوع به اثبات رسیده که بررسی منظم برچسب‌های غذایی باعث می‌شود تا این افراد به ‌صورت متوسط ۴ کیلوگرم کاهش وزن کمتری به نسبت افرادی که هیچ‌گونه توجهی به برچسب مواد غذایی ندارند، مشاهده شود.

برچسب روی مواد غذائی را بررسی کنید

برچسب روی مواد غذائی را بررسی کنید

برای ‌این که بررسی کنید تا یک مواد غذایی دارای چه میزان کالری و چه جزئیاتی می‌باشد، نیاز به ماشین ‌حساب ندارید. بلکه فقط کافی است تا برچسب کالری روی مواد غذایی و دیگر مواد مغذی را اسکن کنید و آن را مشاهده کنید. البته برخی از مواد غذایی به ‌صورت جزء به‌ جزء روی برچسب خود از مواد مغذی مختلف گفته‌اند که می‌توانید اطلاعاتی در رابطه با آن کسب کنید.

میان وعده‌ها در رژیم لاغری آمریکایی اهمیت زیادی دارند

برای این‌ که بهتر درک کنید که رژیم لاغری آمریکایی چیست، مسئله مهمی در آن توسط متخصصین و محققین آمریکایی ذکر می‌شود و آن هم استفاده مکرر از میان وعده‌ها می‌باشند. بررسی‌های انجام ‌گرفته این ‌موضوع را اثبات می‌کند افرادی که بر اساس رژیم لاغری آمریکایی روزانه ۲ بار میان وعده استفاده می‌کنند، به نسبت افرادی که فقط ۳ وعده کامل را در طول روز مصرف می‌کنند، کاهش وزن بهتری دارند و این مسئله می‌تواند در روند مواد غذایی مفید به آن‌ها کمک کند.

در واقع اصول رژیم لاغری آمریکایی توسط متخصصین این کشور بدین ‌صورت است که باید یک میان وعده بین وعده‌های صبحانه و ناهار قرار بگیرد و دومین میان وعده باید بین ناهار و شام میل شود. این شرایط کمک می‌کند تا ثبات روی سطح انسولین موجود در خون وجود داشته باشد.

میان وعده‌ها در رژیم لاغری آمریکایی اهمیت زیادی دارند

میان وعده‌ها در رژیم لاغری آمریکایی اهمیت زیادی دارند

در واقع پیشگیری این مسئله برای این است که افراد در هنگام ناهار یا شام پرخوری بسیار نداشته باشند. زیرا گرسنگی‌های آن‌ها براثر استفاده از میان وعده‌ها برطرف شده‌اند. اگر بخواهید بدانید که میان وعده‌های خوب در رژیم لاغری آمریکایی چیست، می‌توانیم بگوییم مواردی همچون آجیل، یک تکه میوه، هویج و این ‌دست از مسائل می‌توانند در عملکرد میان وعده ویتامین‌های بسیاری را به بدن برساند.

دکتر کوهدانی به عنوان بهترین متخصص تغذیه، برای استفاده از رژیم لاغری آمریکایی به مراجعه‌کنندگان خود توصیه می‌کند،  میان وعده ها را جدی بشمارند تا بتوانند در روند این رژیم موفق باشند و به سلامت اندام برسند.

جویدن آدامس در طول رژیم لاغری آمریکایی مهم است

مسئله مهمی که محققین و متخصصین آمریکایی به آن دست پیدا کرده‌اند، این است که جویدن آدامس کمک بسیار زیادی به کاهش وزن و تناسب اندام خواهد کرد. علت اصلی این مبحث این است که در اثر جویدن آدامس، سیگنال‌های هورمون‌های سیری شکل می‌گیرد و به مغز صادر می‌شود. اگر از دسته افرادی می‌باشید که در طول روز ریزه‌خواری بسیار می‌کنید و به این ‌موضوع عادت دارید، استفاده از آدامس می‌تواند تمرکز شما را برای کاهش یافتن اشتها بیشتر کند.

در واقع این کار به شما کمک خواهد کرد تا کمتر به سراغ غذاها بروید. برای این ‌که آدامس بتواند مزیت‌های بسیاری در روند رژیم لاغری آمریکایی ایفا کند، بهتر است آدامس بدون قند مصرف کنید. زیرا در اثر جویدن آدامس‌هایی با قند فراوان، باعث می‌شوند که امکان پوسیدگی دندان وجود داشته باشد. راهکارهای مختلفی در رژیم لاغری آمریکایی وجود دارد و هنگامی‌که به شناخت کافی از آن برسید، می‌توانید در روند کاهش وزن در این نوع رژیم موفق باشید.

برخی از افراد رژیم لاغری آمریکایی را یک رژیم هفت ‌روزه می‌دانند. اما این تصور اشتباه است. به دلیل این ‌که رعایت کردن تمامی این موارد در ۷ روز کارساز نمی‌باشد. در واقع شما باید برای این ‌که بدانید رژیم لاغری آمریکایی چیست، آن را به یک سبک زندگی تبدیل کنید تا به‌ مرور زمان بتواند به کاهش وزن کمک کند.

اگر بتوانید به این نوع از سبک زندگی پایدار بمانید، می‌تواند در سلامت شما تاثیر بسیاری داشته باشد

اگر بتوانید به این نوع از سبک زندگی پایدار بمانید، می‌تواند در سلامت شما تاثیر بسیاری داشته باشد. زیرا محققین و متخصصین تغذیه آمریکایی ادعا می‌کنند، استفاده از این رژیم در طول مدت ۶ ماه می‌تواند ۱۰ کیلو کاهش وزن را برای افراد به دنبال داشته باشد و به ‌غیر از آن اگر فردی دچار بیماری‌های زمینه‌ای مختلفی همچون دیابت می‌باشد، بر اثر استفاده‌ی درست از رژیم لاغری آمریکایی استفاده از داروهای دیابت برای او به حداقل می‌رسد.

مسئله مزیت استفاده از رژیم لاغری آمریکایی باعث شده تا افراد بسیاری به سمت این رژیم کشیده شوند. زیرا انجام آن نمی‌تواند دغدغه و زحمت بسیار بالایی را برای افراد داشته باشد.

اگر بتوانید به این نوع از سبک زندگی پایدار بمانید، می‌تواند در سلامت شما تاثیر بسیاری داشته باشد

اگر بتوانید به این نوع از سبک زندگی پایدار بمانید، می‌تواند در سلامت شما تاثیر بسیاری داشته باشد

حال که دریافتید اهمیت استفاده از رژیم لاغری آمریکایی چیست، برای این‌ که از این رژیم بهره‌ی کافی را ببرید، می‌توانید به تخصص‌های دکتر کوهدانی به‌ عنوان بهترین متخصص تغذیه ایمان بیاورید و از راهکارهای ایشان برای کاهش وزن و سلامت در ادامه‌ی زندگی خود استفاده کنید.

مزایای رژیم لاغری آمریکایی در چه مواردی می‌باشد؟

حال که متوجه شدیم رژیم لاغری آمریکایی چیست، باید دلیل این ‌همه استقبال مردم آمریکا را به استفاده از این نوع رژیم لاغری بدانید. زیرا اهمیت این رژیم به ‌گونه‌ای است که مزایا و ویژگی‌های بسیاری را برای بدن به‌ همراه دارد و باعث می‌شود تا افراد بسیاری از این رژیم برای عملکرد کاهش وزن خود استفاده داشته باشند. حال برخی از مهم‌ترین مزایای رژیم لاغری آمریکایی را در ادامه این مبحث برای شما خواهیم گفت.

توجه اصلی رژیم لاغری آمریکائی به وعده‌های اصلی غذایی و میان وعده‌ها می‌باشد و این به ‌عنوان مهم‌ترین ویژگی آن است.

اهمیت بسیاری که این برنامه غذایی به وعده صبحانه می‌دهد، بسیار مهم می‌باشد.

در این وعده غذایی به‌ صورت همزمان می‌توان از میوه‌ها و غلات استفاده داشت.

شیرینی‌های مصنوعی همانند نوشیدنی‌های دارای قند در این برنامه غذایی کاملاً ممنوع‌ شده است.

هر گونه نوشیدنی کافئین‌دار همانند چای و دیگر موارد نباید در این رژیم غذایی مورداستفاده قرار بگیرد.

۸ تا ۱۲ لیوان آب

لازمه استفاده از این نوع رژیم غذایی و آب به میزان ۸ تا ۱۲ لیوان در طول روز می‌باشد.

میان وعده‌هایی که باعث پیشگیری از افت قند خون و عدم ریزه‌خواری شوند، در این رژیم بسیار مهم می‌باشند.

استفاده از مغزها و آجیل‌ها به ‌عنوان میان وعده‌های سالم امری ضروری می‌باشد.

به دلیل استفاده از میوه‌ها در رژیم لاغری آمریکایی، مشکلاتی همچون مشکلات گوارشی همچون یبوست اتفاق نخواهد افتاد.

وعده‌های اصلی همچون ناهار و شام می‌تواند از مواد غذایی دریایی، نان‌های سبوس‌دار و غلات کامل استفاده شود.

در بین وعده‌های غذایی استفاده از سالاد سبزیجات تازه مجاز می‌باشد تا هضم غذا راحت‌تر انجام بگیرد.

پر کردن حجم زیادی از معده براساس مصرف سالاد و سبزیجات تاثیرگذار می‌باشد و می‌تواند در سلامت تاثیرگذار مهم باشد.

عدم استفاده از مواد غذایی آماده در کارخانه‌ها

عدم استفاده از مواد غذایی آماده در کارخانه‌ها و رستوران‌ها به ‌عنوان ویژگی دیگر این نوع رژیم لاغری به حساب خواهد آمد.

مهم‌ترین نکته در این نوع رژیم لاغری این است که در هر بازه زمانی باوجود احساس گرسنگی می‌توانید یک ماده غذایی برای رفع گرسنگی استفاده کنید.

این دسته از مسائل که ذکر کردیم، افراد را ترغیب به استفاده از این نوع رژیم لاغری می‌کند. زیرا در این رژیم هیچ‌گونه از مواد غذایی حذف نخواهند شد و فرد می‌تواند از تمامی مواد غذایی براساس دستورات پزشک استفاده داشته باشد.

عدم استفاده از مواد غذایی آماده در کارخانه‌ها

عدم استفاده از مواد غذایی آماده در کارخانه‌ها

برای این‌ که بتوانید رژیم لاغری آمریکایی را به‌ درستی انجام بدهید، دکتر کوهدانی به عنوان بهترین متخصص تغذیه می‌تواند شرایط لازم برای انجام این رژیم را برای شما شرح دهد تا بتوانید به بهترین نحو ممکن کاهش وزن را تجربه کنید. تخصص‌های دکتر کوهدانی در زمینه تغذیه می‌تواند باعث سلامتی شما شود.

سخن آخر

همه ما می‌دانیم که تفاوت‌های بسیار زیادی بین سوخت ‌و ساز افراد مختلف وجود دارد. همین شرایط باعث می‌شود تا کاهش وزن برای افراد با شکل‌های متفاوتی انجام بگیرد. پس هر فردی نیاز دارد که رژیم مخصوص خود را بنا بر شرایط مخصوص خود استفاده کند تا نتایج چشمگیری از کاهش وزن و سلامت بدن بگیرد.

حال که متوجه شدیم رژیم لاغری آمریکایی چیست، هدف اصلی این رژیم تمرکز روی سلامت بدن و ساختن یک زندگی مفید می‌باشد و اغلب برای افرادی که در رده میان سنی وجود دارند، مناسب می‌باشد. به ‌همین دلیل دکتر کوهدانی به‌ عنوان بهترین متخصص تغذیه توصیه می‌کند تا برای استفاده از هر گونه رژیم، اقدامات خودسرانه‌ای انجام ندهید و حتما براساس شرایط بدنی خود اقدام به استفاده از آن کنید.

در کل استفاده از رژیم لاغری آمریکایی باعث سلامت جسم می‌شود و می‌تواند کاهش وزن را نیز بر اساس موارد اصولی به دنبال داشته باشد. امیدواریم که استفاده از این مطلب به شما کمک کند تا تحت نظر تخصص‌های دکتر کوهدانی به‌ عنوان یک متخصص تغذیه حرفه‌ای بتوانید کاهش وزن را تجربه کنید.

منبع:

w01042

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید